سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: سفرهای استانی هیات دولت گامی در راستای تقویت همدلی و همزبانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: سفرهای استانی هیات دولت گامی در راستای تقویت همدلی و همزبانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: سفرهای هیات دولت به استان ها و هم صحبتی با مردم از نزدیک گامی در راستای تقویت رابطه دولت و ملت و تحقق شعار همدلی و همزبانی است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به سفر دو روزه هیات دولت و در راس آن رییس جمهوری اسلامی ایران به استان آذربایجان شرقی، اعلام کرد: مردم استان با استقبال از این هیات، همراهی و حمایت خود از دولت و نظام را نشان دادند.

وی با اشاره به اختصاص 9 هزار و 650 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل 32 طرح نا تمام استان در این سفربرضرورت شتاب بخشی اجرای این طرح ها تاکید و گفت: ایجاد شبهه تعدادی ازروزنامه ها درخصوص اختصاص اعتباری کمتر از استان های دیگر برای آذربایجان شرقی، نادرست است.

امام جمعه تبریز با اشاره به حوادث یمن، تداوم حملات ناجوانمرادنه خاندان آل سعود به این کشور را محکوم کرد و گفت: هم پیمانی شیوخ عرب با اسراییل بی پاسخ نخواهد ماند.

آیت الله مجتهد شبستری باگرامیداشت اعیاد شعبانیه، سالروزولادت امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را تبریک گفت و با یاداوری رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، گفت: پاسداران انقلاب، امروز هم با مبارزه با ضدانقلاب و حراست از ارزش های دینی را سرلوحه خدمات خود قرار داده اند و علاوه بر آن در عرصه سازندگی و عمران کشور گام های بزرگی بر می دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با توجه به فرارسیدن سوم خرداد، آزاد سازی خرمشهر را جلوه ای از عنایات الهی دانست و از ایثارگری ها و پاسداری های صورت گرفته به منظور حفظ کیان مملکت قدردانی کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران واعضای هیات دولت در هفدهمین سفر استانی دولت یازدهم از روز چهارشنبه به مدت دو روز میهمان مردم خونگرم و ولایت مدار استان آذربایجان شرقی بودند.

حجت الاسلام حسمن روزحانی و اعضای هیات دولت تدبیر و امید پیش ازسفر به استان آذربایجان شرقی، به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان وبلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال وبختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان و فارس سفر کرده بودند.

استان آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و 724 هزار نفر جمعیت و 45 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان شمال غربی ایران است.