جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه تبریز: دشمن درصدد تضعیف روحیه استکبار ستیزی جوانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: دشمن درصدد تضعیف روحیه استکبار ستیزی جوانان است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: امروز دشمن لبه تیز شمشیر تهاجم فرهنگی را به طرف جوانان و نوجوانان نشانه رفته است و با کمرنگ کردن ارزش های دینی درصدد تضعیف روحیه استکبار ستیزی آنهاست.

امام جمعه تبریز: دشمن درصدد تضعیف روحیه استکبار ستیزی جوانان است

به گزارش ایرنا ، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز سه شنبه در آیین سوگواری دانش آموزان نواحی پنجگانه آموزش و پرورش تبریز با عنوان 'احلی من العسل' در مصلای امام (ره) تبریز با اشاره به اینکه در میان اصحاب سیدالشهدا (ع) در واقعه کربلا ، نوجوانان و جوانان رعنایی حضور داشتند و در این قیام حماسه آفرینی کردند، اظهار کرد: همان ها با استواری در راه حق بهترین الگوی نوجوانان و جوانان ما هستند .

وی با بیان اینکه در راه خدا فداکاری کردن و شهید شدن به واقع از عسل شیرین تر است ، گفت: جوانان ایران اسلامی که از مکتب عاشورا درس شجاعت و فضیلت گرفته اند، جرات و جسارت را از دشمنان گرفته اند.

امام جمعه تبریز گفت: شما دانش آموزان با شعار 'یا قاسم بن الحسن' به سوگواری شهید جوان امر به معروف و نهی از منکر کربلا ( حضرت قاسم ) نشسته اید و باید با آگاهی و معرفت کامل از ارزش های دینی دفاع کنید.

آیت الله مجتهد شبستری بر ضرورت حضور جوانان و نوجوانان در مساجد در همه ایام تاکید کرد و افزود: حضور در هیئت های مذهبی و مطالعه فلسفه قیام امام حسین (ع) ضرورت امر به معروف و نهی از منکر را برای شما به درستی تبیین می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز گفت: اگر امروز تسلیم نشدن در برابر زور در جامعه اسلامی نمود یافته است محصول مکتب عاشورایی اباعبدالله الحسین(ع) است.

ایرج پاشایی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی مبنی بر اینکه 'محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است' ، افزود: امروز شیعه با دو بال سرخ عاشورایی و انتظار سبز در اوج تعالی و کمال پرواز می کند و به راستی که مکتب عاشورا به تنهایی یک مکتب تربیتی است.

گردهمایی چهار هزار نفری دانش آموزان عزادار حسینی با عنوان ' احلی من العسل' همزمان با سراسر کشور در مصلای تبریز برگزار شد.

حضرت قاسم (ع) شب قبل از واقعه کربلا در پاسخ به سئوال حضرت سید الشهدا (ع) با این مضمون که ' قاسم جان شهادت در راه خدا در ذائقه تو چه طعمی دارد' ، فرمود: 'احلی من العسل'.