سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز : تاسیس دفتر اتحادیه اروپا ، ایجاد لانه جاسوسی - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز : تاسیس دفتر اتحادیه اروپا ، ایجاد لانه جاسوسی

امام جمعه تبریز گفت : ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران تصور ایجاد لانه جاسوسی را در ذهن ها متبادر می کند.

امام جمعه تبریز : تاسیس دفتر اتحادیه اروپا ، ایجاد لانه جاسوسی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی آیت الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز افزود  : در حالی که تمامی کشورهای اروپایی در ایران سفارت خانه دارند چه ضرورتی بر ایجاد این دفتر وجود دارد ؟ 
وی گفت : ایجاد این دفتر در تهران نوعی کاپیتالاسیون و باجگیری است و مسئولان باید در برابر این موضوع هوشیار باشند .  
خطیب نماز جمعه تبریز تصریح کرد : درخواست ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در ایران با مخالفت دوستداران  انقلاب اسلامی  رو به‌ رو شده و قوه قضاییه نیز مخالفت صریح خود را در این زمینه با دلایل قوی اعلام کرده است. 
وی ادامه داد: تاسیس چنین دفتری در تهران ایجاد لانه جاسوسی و فساد برای غرب خواهد بود چرا که در ایران نیز عده‌ای جاسوس با عنوان دو تابعیتی و همچنین NGO های غرب‌گرا  برای حفظ منافع آمریکا و انگلیس  وجود دارند. 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه ها گفت:اجتماع عظیم شیعیان در اربعین حسینی مانور قدرت نمائی شیعی است. 
آیت الله مجتهد شبستری  افزود: در اربعین حسینی بیش از 20میلیون عاشق و شیفته ابا عبد الله الحسین برای شرکت در مراسم چهلم شهادت آن حضرت با پای پیاده خود را به کربلای معلی می رسانند تا ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) اعلام کنند. 
وی ابراز امیدواری کرد : با گسترش فرهنگ عاشورایی در جهان این اجتماع عظیم مقدمه ای برای نابودی تکفیری ها و وهابیت باشد. 
امام جمعه تبریز در ادامه خطبه ها انتخابات اخیر ریاست جمهوری امریکا را یکی از پدیده های کم نظیر در تاریخ معاصر جهان برشمرد که اوج نارضایتی مردم امریکا از دولت را به نمایش گذاشت. 
وی  با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری کشور امریکا هیچ تاثیر و تغییری در رویکرد اسلام ستیزی دولتمردان واشنگتن ندارد ، افزود: امریکائی ها به طور ذاتی  با صهیونیست های غاصب عقد اخوت بسته اند و انتخاب هر کدام از آنها به عنوان رئیس جمهور تاثیری در سیاست اسلام ستیزی و مقابله با جهان اسلام ندارد .  
خطیب نماز جمعه تبریز خاطرنشان کرد :  سخنان ترامپ شعار های عوام پسندانه مبارزه با فقر و فساد و مخالفت با رژیم سعودی و قطر بود و به خاطر همین مردم آن کشور به او روی خوش نشان دادند و در واقع با انتخاب او مخالفت خودشان را با سلطه گران جریان سیاسی حاکم آمریکا اعلام کردند. 
آیت الله مجتهد شبستری در ادامه خطبه ها به سالگرد ارتحال عالم ربانی علامه طباطبایی اشاره کرد و از او به عنوان  چراغ فروزان علم و معرفت و فقاهت یادکرد . 
وی افزود : این عالم فرزانه نه تنها از مفاخر آذربایجان  بلکه جزء مفاخر جهان اسلام هم به شمار می رود  که آثار ارزشمندش  مخصوصا کتاب وزین المیزان اثرگذاری زیادی در دنیای اسلام داشته است.