سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: بذل نفس بالاترین درجه ایمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: بذل نفس بالاترین درجه ایمان است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه بذل نفس بالاترین درجه ایمان است گفت: شهدا برای پیاده شدن احکام اسلام و آموزه های دینی به جبهه رفتند.

امام جمعه تبریز: بذل نفس بالاترین درجه ایمان است

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز شنبه در همایش ملی توسعه فرهنگ و سبک زندگی شهدا افزود: فرهنگ شهدا فرهنگ احکام اسلام است.
وی با بیان اینکه فرهنگ شهدا، فرهنگ تقدم داشتن مصالح جامعه بر منافع شخصی است، ادامه داد: یکی از عالی ترین فضایل اخلاقی در اسلام ایثار و از جان گذشتگی برای سعادت جامعه است.
آیت الله شبستری با تاکید بر اینکه دین عامل سعادت است، اظهار کرد: دین این روحیه را که مسایل جامعه بر مسایل شخصی تقدم دارد، تزریق می کند.
وی با بیان اینکه شهیدان از لذات شخصی گذشتند تا جامعه در امنیت باشد، افزود: سبک زندگی شهدای عزیز همان سبکی است که ائمه اطهار و پیشوایان دینی داشته اند.
امام جمعه تبریز از الگو قرار دادن هنرپیشه های غربی انتقاد کرد و گفت: بهترین الگو برای زنان و مردان مسلمان حضرت فاطمه (س) و حضرت محمد (ص) است.
وی اظهار کرد: شهدای انقلاب اسلامی، شهیدان کربلا را تا رسیدن به مرز شهادت و احیای شریعت اسلامی اسوه و الگو قرار دادند.
آیت الله شبستری با بیان اینکه سبک زندگی شهدای ما صداقت، امانت و اطاعت از خداست، اضافه کرد: راهی را که شهدا انتخاب کردند، ادامه راه اولیا الله است.
وی خطاب به جوانان گفت: در شرایط کنونی نیازی به حضور در جبهه ها نیست تکلیف ما این است که در جنگ نرم فرهنگی که کم از جنگ سخت نیست آماده مقابله باشیم.
همایش ملی یکروزه 'توسعه فرهنگ و سبک زندگی شهدا' امروز شنبه با هدف هم اندیشی در خصوص راه های ترویج و توسعه فرهنگ شهادت و سبک زندگی ساده و خالصانه شهدا در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.