سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: استکبار جهانی به دنبال سیطره بر کشورهای اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: استکبار جهانی به دنبال سیطره بر کشورهای اسلامی است

امام جمعه تبریز گفت: استکبار جهانی همواره برای سیطره بر کشورهای اسلامی تلاش می کند و به این خاطر است که اکنون بیشتر این کشورها تحت سیطره استکبار قرار گرفته اند.

امام جمعه تبریز: استکبار جهانی به دنبال سیطره بر کشورهای اسلامی است

آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز اظهار کرد: فرزندان فاطمه و حسین (ع)همواره هشدار می دهند که مبادا لبخندها و دعوت به مذاکره های استکبار جهانی تاثیرگذار باشد که البته ملت ایران با الهام از مکتب حسین (ع) و شعار 'هیات منه الذله' هیچگاه فریب استکبار جهانی را نخواهد خورد و امروز یک صدا به ندای 'هل من ناصر ینصرنی' حسین لبیک می گوید.
وی با اشاره به ایام عزاداری اباعبدالله الحسین و یارانش افزود: در کنار عزاداری ها باید از فرصتی که پیش آمده برای گرفتن درس های فضیلت از مکتب حسین تلاش کنیم و عملا عاشورایی شویم.
آیت الله شبستری گفت: حفظ و بقای اسلام، زنده کردن روح مقاومت و عدم پذیرش ذلت از مهم ترین درس هایی است که می توانیم از واقعه عاشورا بگیریم زیرا که اگر حادثه عاشورا نبود اذان نیز از بین می رود و نام رسول الله و اسلام نیز به فراموشی سپرده می شد.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه های امروز، به دیدار فرماندهان انتظامی با فرمانده کل قوا اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه 'امنیت از ارکان اساسی پیشرفت است' بار دیگر بر اهمیت موضوع امنیت تاکید کردند و ما امروز باید شاکر این نعمت بزرگ الهی باشیم.
آیت الله شبستری همچنین به قرارگرفتن در آستانه ششمین سالگرد بحران سوریه اشاره کرد و افزود: امروز با حمایت جبهه مقاومت و دولت روسیه، شاهد در تنگنا قرار گرفتن تروریست ها و شکست برنامه های آمریکا و اسرائیل هستیم.
وی خاطرنشان کرد: البته آمریکا همانند گذشته بولف می زند که به سوریه حمله خواهد کرد اما حمایت های روسیه از بشار اسد و حضور مدافعان حرم و جبهه مقاومت و حزب الله در کنار مردم و دولت سوریه و همچنین استقرار موشک های اس - 300 از سوی روسیه عرصه را برای آمریکا تنگ تر کرده و آمریکا و اسرائیل به طور یقین آرزوی پیروزی در سوریه را به گور خواهند برد.