سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: از اول با پرداخت یارانه ها مخالف بودم - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: از اول با پرداخت یارانه ها مخالف بودم

امام جمعه تبریز با بیان اینکه از اول با پرداخت یارانه ها به مردم مخالف بوده است، گفت: در زمان دولت قبلی نامه ای به رئیس جمهوری وقت نوشتم و مخالفت ام را اعلام کردم.

امام جمعه تبریز: از اول با پرداخت یارانه ها مخالف بودم

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز پنج شنبه در شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار کرد: پرداخت یارانه به صورت نقدی سم مهلکی بود و دولت باید دایره پرداخت یارانه را محدود و یارانه افراد متمکن را قطع کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته دولت، وجه نامگذاری این هفته را طرح سیره شهیدان رجایی و باهنر و ارزیابی و نقل عملکرد دولت در سال جاری عنوان کرد و گفت: همه مسئولان و مردم باید سیره و روش این دو بزرگوار همچون تعهد، تدین، اخلاص و دینداری را اسوه و الگوی خود قرار دهند.
آیت الله شبستری همچنین با انتقاد از روند کند اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و تایید همه کارشناسان و دولت است، افزود: متاسفانه در تحقق اقتصاد مقاومتی در سه سال گذشته پیشرفت محسوس نبوده و به نظرم علت آن نبود رویکرد انقلابی و جهادی است.
وی خاطرنشان کرد: اقدام جهادی و عملیات جدی و انقلابی برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است که البته این عملیات ها و اقدامات به دو دسته زمان بر و اقدامات فوری تقسیم می شود.
وی اصلاح ساختار بانکی، ایجاد بانک جامع اطلاعات کشور، واگذاری طرح ها به بخش غیردولتی و مردم، اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اصلاح قانون کار، حذف اقشار پردرآمد از دریافت یارانه را از جمله اقدامات زمان بر اقتصاد مقاومتی نام برد.
آیت الله شبستری گفت: مبارزه با قاچاق از مرز تا مغازه، حذف واردات مصرفی غیرضروری، پرداخت یارانه تولید، حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط، استخراج معادن و دوری از خام فروشی از دیگر اقداماتی است که باید به صورت فوری اجرایی شود و البته در کنار این اقدامات باید روحیه جهادی و عزم راسخ داشته باشیم.
وی همچنین از دولت خواست تا با عنایت ویژه به بخش معدن در آذربایجان شرقی ، با ایجاد صنایع تبدیلی از خروج خام فلزات از استان جلوگیری شود و آذربایجان به معنی واقعی کلمه سر ایران باشد.