سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز: احترام به فرزندان شهدا احترام به شهداست - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه تبریز: احترام به فرزندان شهدا احترام به شهداست

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: احترام به فرزندان و بازماندگان شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان احترام به خود آنهاست.

امام جمعه تبریز: احترام به فرزندان شهدا احترام به شهداست

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز یکشنبه در دیدار اعضا اجرایی ستاد شاهد استان اظهار کرد: شهدا از مقام والایی در جامعه برخوردارند زیرا بالاتر از کاری که آنها کردند و از جان و مال خود در راه دین، ارزش های دینی و وطن گذشتند چیزی متصور نیست از این رو وظیفه داریم همواره شهدا را یاد و احترام یادگاران آنها را نگه داریم.
آیت الله شبستری گفت: مسئولان با دیدن فرزندان شاهد، باید خدمات ارزنده شهدا را یاد و از آن درس بگیرند.
وی همچنین به سرمایه گذاری دشمن بر روی فرزندان شهدا اشاره کرد و گفت: دشمن زمانی که از طریق جنگ فیزیکی راه به جایی نبرد از طریق جذب نیروهای بسیجی، روحانیون، خانواده شهدا و فرزندان شهدا وارد عرصه شده و تلاش دارد تا آنها را از مسیر شهدا منحرف و به سمت خود جذب کند.
آیت الله شبستری گفت: مسئولان باید در قبال فرزندان شهدا، احساس مسئولیت بیشتری کرده و آنها را آن گونه که اسلام می خواهد تربیت کنند.
وی افزود: رسیدگی به خانواده شهدا از نظر اقتصادی لازم است اما بالاتر از کمک های مالی، کمک فرهنگی است زیرا خانواده شهدا و فرزندان شهدا یادگاران شهدا هستند و اگر در آنها انحرافی دیده شود دشمن بهره برداری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: لغزش فرد معمولی با لغزش فرد حزب اللهی و خانواده شهدا فرق دارد زیرا با لغزش این افراد نظام زیر سئوال می رود و دشمن شاد می شود.
آیت الله شبستری گفت: انتظاری هم که در این میان از فرزندان شهدا و جانبازان داریم این است برای جامعه الگو باشند و برای نظام جمهوری اسلامی مایه زینت شوند.
رئیس ستاد شاهد استان نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از عملکرد این ستاد اظهار کرد: ستاد شاهد در راستای کیفیت بخشی به مقوله آموزش و پرورش فرزندان شاهد در سال 1365 و با دستور حضرت امام ره به وزیر وقت آموزش و پرورش تشکیل شد.
جعفر پاشایی گفت: هدف از تشکیل این ستاد، ساماندهی کمی و کیفی فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان در مدارس شاهد استان است و این ستاد برنامه های خود شامل سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت بر پوشش تحصیلی و کیفیت بخشی و ارتقا سطح آموزشی دانش آموزان را در این مدارس دنبال می کند.
وی افزود: 10 هزار و 615 دانش آموز زیر نظر ستاد شاهد استان در 38 مدرسه شاهد مشغول تحصیل هستند.
پاشایی گفت: در شهرهایی که تعداد فرزندان شاهد کم است و امکان ساخت مدرسه شاهد وجود ندارد نزدیک یکهزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در قالب طرح پراکنده زیر نظر ستاد شاهد قرار دارند.