جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه آذرشهر: فلسفه عاشورا، احیای امر به معروف و نهی از منکر بود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه آذرشهر: فلسفه عاشورا، احیای امر به معروف و نهی از منکر بود

امام جمعه آذرشهر با اشاره به قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا در صحرای کربلا گفت: مهمترین فلسفه این حرکت عظیم تاریخ بشریت احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر بود.

امام جمعه آذرشهر: فلسفه عاشورا، احیای امر به معروف و نهی از منکر بود

حجت الاسلام محمود نورپور در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آذرشهر افزود: اگر در آن تاریخ به این فریضه واجب الهی در جامعه عمل می شد، شاید اهل بیت نبوت و امامت در صحرای سوزان نینوا شهید و اسیر نمی شدند.

وی خاطر نشان کرد: سید الشهدا (ع) هدف از قیام خونبار روز عاشورا در صحرای کربلا را زنده کردن معروف و ارزش الهی در جامعه و نشان دادن منکرات و مظالم آشکار اعلام و اظهار کرد با این قیام امور دین مبین جد بزرگوارم پیامبر خاتم را اصلاح می کنم.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر آذرشهر اظهار کرد: امر به معروفات و ناهی از منکرات احیای اسلام و بلکه همه امور این دین الهی است چرا که معروفات همان واجبات الهی و منکرات هم محرمات خدای متعال است.

امام جمعه آذرشهر ابراز کرد: سرور و سالار شهیدان عالم ابا عبدالله الحسین (ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است و پیام مهم قرآن عظیم الشان و رسالت همه انبیا و اولیا الهی هم همین فریضه واجب است.

نورپور با اشاره به عزاداری های محبان اهل بیت عصمت و طهارت در ایام ماه محرم و صفر یاد آوری کرد: عزاداری های امام حسین (ع) هم باید در ماه محرم در سمت و سوی پیام همیشه ماندگار امر به معروف و نهی از منکر استوار باشد.

در این جلسه فرماندار آذرشهر هم گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب دینی و فرهنگی است که همه آحاد مردم باید در برابر انجام امورات آن احساس مسوولیت کنند.

علیار راستگو با اشاره به گستره فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی افزود: امر به معروف و نهی از منکر نه تنها در واجبات الهی بلکه در تمام رفتارها، گفتارها و ارتباطات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی هم مصداق های زیادی دارد.

وی خاطر نشان کرد: همه کارکردهای دین و آیین مبین اسلام بر مبنای شناخت و فرهنگ است و قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بر همین اساس است و نباید در پیام رسانی قیام عاشورای سیدالشهداء (ع) و عزاداری های ماه محرم بدعت های خرافی و غیر واقعی وارد شود.

وی اظهار کرد: انجام وظایف دینی و اجتماعی، رعایت حقوق دیگران، اعتقاد و باور عملی به آموزه های دینی و شناخت راه و روش زندگی ائمه معصومین (ع) اساسی ترین موضوعات این واجب الهی و فروع دین است.

شهرستان آذرشهر با 120 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری شهرستان آذرشهر واقع است.