جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

القدس لنا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

القدس لنا

Loading the player...
روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سیزدهم رمضان 1399 بود، کمتر از یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذشت و اخباری مبنی بر شروع دور تازه‌ای از جنایات بی‌رحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در بمباران جنوب لبنان به گوش می رسید. امام خمینی (ره) پیام تاریخی خود را صادر فرمودند:
 
"بسم‌الله الرحمن الرحیم
من در طی سالیان دراز،‌خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، كه اكنون این روزها به حملات وحشیانة خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و كاشانة ایشان را بمباران می‌كند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می‌خواهم كه برای كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌كنم آخرین جمعة ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است، و می‌تواند تعیین كنندة سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. والسلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته. روح‌الله الموسوی الخمینی
ایران اسلامی نیز در لبیک گویی به حضرت امام(ره) همزمان با سایر ملتهای مسلمان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آزادی قدس شریف را با راهپیمایی خود فریاد می‌زنند. "
 

ويژه برنامه تلويزيوني روز قدس در شبکه استانی سهند از ساعت 10 تا ساعت 13 به صورت زنده به روی آنتن خواهد رفت و وحدت و يكپارچگي و حمايت مردم استان از فلسطين مظلوم در راهپيمايي روز قدس به تصوير کشیده خواهد شد . پخش سخنان حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب ، پخش تصاوير به ياد ماندني از شور و شكوه مردم استان و حضور حماسي آن ها در مراسم راهپيمايي هاي سال هاي گذشته ، پخش گزارش هاي مردمي ،  ارتباط با گزارشگران شهرستان ها ، تهیه گزارش از شرکت کنندگان ، پخش وله هاي مختلف ، پخش زنده راهپيمايي ، پخش سرود هاي محلي ، تحليل فلسفه وجودی مراسم روز قدس با حضور كارشناسان حوزه و دانشگاه ، ارتباط با ائمه جمعه و فرمانداران ، پوشش راهپيمايي شهرستان ها ، اطلاع رساني مسيرهاي راهپيمايي ، گفتگو با شخصيت هاي برجسته درباره گراميداشت روزجهاني قدس ، ارتباط زنده با شبکه های سراسری و استانی و پخش نماهنگ از جمله بخش های این برنامه خواهند بود . همچنین گروه کودک و نوجوان شبکه سهند در این روز در میدان ساعت مستقر شده و به اجرای برنامه خواهد پرداخت .

سال تولید: 1395

تهیه کننده: احد محمود نسب

دستیار تهیه: حسین وظیفه - آسو سرافراز

کارگردان: شهرام عبدی

تصویربرداران: علی کلانتری - کمال پورفرج - فرامرز تبک

صدابردار: حمید سلیمان زاده

مجریان: روح الله دهقان نژاد - حامد امجدی