رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

افطارلیق - نمایش محتوای صدا

 

 

افطارلیق

Loading the player...
اولین غروب رمضان 1437 هجری قمری فرارسید تا پس از یک روز تلاش در این روزهای پرحرارت، بار دیگر میهمان ضیافت الهی باشیم؛ ضیافتی که همچنان فرصت پیوستن به آن فراهم است و سفره لطف پروردگار همچنان برای مومنین گشوده است تا در ماهی که بیش از هزار ماه فضائل دارد، همه از خان او بهره‌ای ابدی ببرند. 
 
حضرت علی (ع) از پیامبر خاتم (ص) نقل می‌فرماید: «هیچ مؤمنی نیست که ماه رمضان را به حساب خدا، روزه بگیرد، مگر آنکه خدای تبارک و تعالی، هفت خصلت را برای او لازم گرداند، هر چه حرام در پیکرش باشد، محو و ذوب گرداند. به رحمت خدای عزوجل نزدیک می‌شود. (با روزه خویش) خطای پدرش حضرت آدم را می‌پوشاند. خداوند لحظات جان دادن را‌ برای او آسان کند. از گرسنگی و تشنگی روز قیامت در امان است. خدای عزوجل از خوراکی‌های لذیذ بهشتی او را نصیب دهد‌ و بالاخره خدای عزوجل، برائت و بیزاری از آتش دوزخ را به او عطا فرمای». 
 
افطارليق عنوان ويژه برنامه افطاري شبکه استاني صداي مرکز آذربايجان شرقي است که  هر روز به صورت زنده به مدت 90 دقيقه قبل از اذان مغرب شروع و با بخش هاي مختلفي از جمله گزارش از مساجد ، پخش تماس ها و پيام هاي مخاطبان ، گزارش مردمي و مسابقه تلفني ، احکام و اخلاق ، پخش دعاي روز ، بهداشت تغذيه ، حضور واحد سيار راديويي در مساجد مختلف تبريز ، پخش مناجات  و... روزه داران را تا لحظه اذان همراهي مي کند .
 
تاریخ تولید: 1395

تهيه کننده: اصغر پورامان

گويندگي و نويسندگي: حبيب شهري - يوسف منيري فر 

گزارشگر: داريوش رضوان و مصطفي قنادي