سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزون بر یک میلیون نفر از مردم آذربایجان شرقی رای دادند - نمایش محتوای خبر

 

 

افزون بر یک میلیون نفر از مردم آذربایجان شرقی رای دادند

رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: تا این لحظه بیش از یک میلیون و 20 هزار نفر از واجدین شرایط در استان رای خود را به صندوق های رای انداختند

افزون بر یک میلیون نفر از مردم آذربایجان شرقی رای دادند

علی نواداد روز جمعه در گفت و گوبا خبرنگار ما افزود: از ساعات اولیه آغاز رای گیری در استان استقبال گسترده ای از سوی مردم انجام گرفته که متفاوت با سال های قبل است.
وی ادامه داد: تمامی شعبات در 21 شهرستان استان با استقبال پرشور مردم مواجه است و برخلاف دوره های قبل مردم از ساعات اولیه در پای صندوق های رای حضور یافته و رای خود را به آخرین ساعات رای گیری موکول نکرده اند.
نواداد گفت: این آمار حاکی از مشارکت بالای 35 درصدی در کل استان است که در دوره های ثبل این مشارکت در این ساعات اتفاق نیافتاده بود.
وی اظهار کرد: با توجه به این استقابل پرشور از نخستین ساعات رای گیری امروز شاهد یکی از باشکوهترین صحنه های مشارکت در انتخابات خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، 2 میلیون و 955هزار و 332 نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که 66هزار و 102 نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.
برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و 241 شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و 637 شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.
12هزار و 831 نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.
522 صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در 2 حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که 145 صندوق در شهرستان اهر، 100 صندوق در شهرستان هریس، 201 صندوق در شهرستان مراغه و 76 صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.
20 نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و 25 نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.
برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، 3‌میلیون و 145هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، 421هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.