جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

افزایش مصرف 14 میلیون مترمکعبی مصرف گاز در آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش مصرف 14 میلیون مترمکعبی مصرف گاز در آذربایجان شرقی

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه نخست سالجاری یکهزار و 895 میلیون مترمکعب گاز در استان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

افزایش مصرف 14 میلیون مترمکعبی مصرف گاز در آذربایجان شرقی

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، ولی الله دینی گفت: سال گذشته نزدیک به 8.5 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در تمامی بخش های مختلف مصرف از جمله خانگی، نیروگاهی و صنعتی توزیع شده که حاکی از رشد 22 درصدی نسبت به سال 93 است.
وی افزود: از مجموع 8.5 میلیارد متر مکعب گاز توزیع شده در استان یک میلیارد و 700 میلیون مترمکعب معادل 20 درصد در بخش نیروگاهی، یک میلیارد و 450 میلیون متر مکعب معادل 22 درصد در بخش صنعت، 3 میلیارد و 880 میلیون مترمکعب معادل 46 درصد در بخش خانگی و تجاری و بقیه به میزان یک میلیارد 370 میلیون مترمکعب معادل 12 درصد در سایر بخش ها از جمله حمل و نقل توزیع شده است.
وی دلیل افزایش میزان حجم مصرف گاز استان در سال گذشته را تأمین تمام وقت گاز طبیعی بخش نیروگاهی عنوان کرد و افزود: با وجود افزایش تعداد و میزان مصرف مشترکان خانگی در سال گذشته توزیع گاز به صنایع عمده و نیروگاه‌های برق به طور مستمر و پایدار ادامه داشت.
دینی اعلام کرد: در زمان حاضر به طور متوسط روزانه حدود 5 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل نیروگاه های برق استان می شود.
وی گفت: شرکت گاز استان آذربایجان شرقی بیش از یک میلیون و 400 هزار مشترک را در 62 شهر و 1490 روستا تحت پوشش خود قرار داده است.