جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

آفتاب پرده نشین - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آفتاب پرده نشین

Loading the player...
در انتظار ظهور بقية‏اللّه‏ (عج)، هر حركتى از توفيق الهى نشأت می‏گيرد و هر گامى كه در زمينه تسريع ظهور و تعجيل در رؤيت آفتاب پرده ‏نشين برداشته شود، بدون ترديد عنايت الهى را به همراه دارد.
 
بنا بر اين بسى جاى خوشوقتى است كه توفيق نصيبم شد تا اندك زمامى فارغ از دغدغه‏ ها، با ياد اميدبخش آن يوسف زهراى اطهر سلام ‏اللّه‏ عليها، قلب مضطرب و دل تاريكم را آرامش و روشنى بخشم، و بنام نامى آن عزيز سفر كرده بعنوان همراهى با كاروان دل‏سوختگان مهدى عجل‏ اللّه ‏تعالى فرجه ‏الشريف قلم را با انگشتان عاصيم به حركت در بياورم، تا شايد دل هاى زخم برداشته در محروميت و در غيبت از فيض حضورش، التيام يابند و نغمه حرمان و هجران را سر دهند، باشد كه رحمت واسعه حق بجوشد و وصال يار ياران نصيب همگان گردد.
 
انتظار فرج مهدى آل محمد صلوات اللّه‏ عليهم اجمعين همزاد استقامت در انجام وظايف شخص منتظر است. بنابراين منتظران يوسف فاطمه ‏سلام ‏اللّه ‏عليها از روحيه‏ اى سرشار از اميد و نشاط برخوردارند و در قبال مسائل و مشكلات جامعه، با احساس مسئوليت ودقت در تشخيص وظيفه، نظر صائب دارند و شانه خالى نمی كنند.
 
پايدارى و استقامت، در نهاد « انتظار» گنجانده شده است و ملازم يكديگرند. حتى گاهى « مفهوم انتظار» بخاطر نبود مراقبت لازم و پايدارى در مرحله استقامت نقض می‏ شود.
 
از جمله مسائلى كه روحيه منتظران ظهور حق را تقويت می ‏كند، و آنان را بسان كوه، استوار می‏ سازد، اميدوار بودن است. اميد به زندگى روشن در پرتو نور ولايت، برچيدن همه بدبينی ها است. آنان كه به آينده بشريت، دوران سعادت و نيكبختى را در ذهن خويش تصور می‏ كنند و دوران جهالت و ضلالت بشر را پايان يافته فرض می كنند، اين انسانها، خوشبين به زمان و اميدوار به فعاليت و چرخش فعال اجتماع مؤمنين هستند.
 
اينان روحيه يأس از عملكردها و بدبينى به آينده را از در قلب و آستانه ورودى دل، منع می كنند و آينده را با قدوم پاك و منور حضرت بقية‏اللّه‏، غرق در نور و معنويت، بركت و صلح و صفا، عزت مؤمنين و ذلت و نابودى دشمنان دين و قرآن می ‏بينند، و چون اين لحظه نورانى و تشريف ‏فرمايى را در هر فرصت و اوقاتى احتمال می ‏دهد، حساسيت فزونترى را در تصحيح اعمال خويش و تطبيق آن با قرآن و سنت، از خود بروز می دهد. بنابراين يكى از اوصاف ممتاز منتظران ظهور حضرت، داشتن روحيه نشاط و پر از اميد است.
 
در همین راستا و در جهت ایجاد شناخت بیشتر نسبت به امام عصر ارواحنا له الفداه سیمای مرکز آذربایجان شرقی با پخش برنامه آفتاب پرده ‏نشين سعی در اشاعه فرهنگ امام زمانی و ایجاد شناخت درباره  ایشان را دارد. برای دنبال کردن این برنامه میتوانید روزهای جمعه از ساعت 7:30 تماشاگر شبکه استانی سهند باشید.
سال تولید: 1395
تهیه کننده: رضا زارع
 
کارگردان: گلعلی زاده
 
تدوین: رحیمی مقدم