رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

آغز طرح امداد نوروزی هلال احمر در آذربایجان شرقی

آغز طرح امداد نوروزی هلال احمر در آذربایجان شرقی


تبریز- طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی آغاز شد.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در آیین آغاز این طرح در پایگاه امدادرسانی این جمعیت با اعلام اینکه نیروهای هلال احمر در 37 پایگاه ثابت و سیار در سطح استان مستقر می شوند، گفت: در این طرح از تیم های امداد هوایی و امداد و نجات کوهستان نیز برای یاری رساندن به مسافران نوروزی استفاده می شود.

 

عزیز نوری یاری رساندن به مصدومان تصادفات جاده ای، اسکان اضطراری در راه ماندگان در صورت شرایط نامناسب جوی و توزیع تغذیه خشک را از ماموریت های امدادگران هلال احمر در راستای این طرح عنوان کرد.

 

وی گفت: هلال احمر با اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی با شعار نجاتگران، ایمنی و آرامش درصدد تدارک سفری امن برای مسافران نوروزی است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی همچنین از آغاز طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی از 27 اسفند خبرداد و گفت: معاونت جوانان هلال احمر با برپایی چادرها در مبادی ورودی شهرها و مراکز پرتردد استان با توزیع بروشور و کتاب اقدام به راهنمایی مسافران می کنند.

 

وی با اشاره به برپایی چادرهای راهنمای مسافران نوروزی در 64 نقطه گردشگری استان افزود: 24 خیمه نماز هم برای آسان سازی دسترسی مسافران به مکانی برای اقامه نماز دایر خواهد شد.

 

نوری از حضور دو هزار نفر از داوطلبان این جمعیت در اجرای طرح های نوروزی هلال احمر استان خبر داد و گفت: این طرح ها تا پایان تعطیلات نوروزی اجرا خواهند شد.