جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

اعلام آمادگی 13کشور برای شرکت در اجلاس وزرای گردشگری در تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی 13کشور برای شرکت در اجلاس وزرای گردشگری در تبریز

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت : 13 کشور تا کنون برای شرکت در نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا در تبریز اعلام آمادگی کرده اند .

اعلام آمادگی 13کشور برای شرکت در اجلاس وزرای گردشگری در تبریز

مرتضی رحمانی موحد روز شنبه در نشست خبری هماهنگی این اجلاس در تبریز اظهارکرد : روسیه، چین، قزاقستان، ترکیه، تایلند، بوتان، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، تاجیکستان، فیلیپین و افغانستان ، سریلانکا و کامبوج تا کنون اعلام آمادگی کرده اند.
وی با اشاره به اینکه این اجلاس هشتم و نهم شهریور برگزار می شود ، گفت: تا ششم شهریور ثبت نام کشورهای شرکت کننده ادامه خواهد داشت . 
وی افزود : دبیرخانه این اجلاس در سازمان میراث تشکیل شده و کمیته های اطلاع رسانی، پشتیبانی، بین الملل و کمیته محتوایی با حمایت وزارت امور خارجه آغاز به کار کرده اند. 
وی گفت : مسئولیت بخش امور فرهنگی این اجلاس به ایران سپرده شده و در پایان نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا بیانیه تبریز منتشر خواهد شد . 
وی اظهارکرد : روز اول اجلاس در سطح کارشناسی برگزار می شود و روز دوم افتتاحیه اجلاس وزرا را خواهیم داشت و رسانه های خارجی فعال در کشور و بخش بین الملل صدا و سیما پوشش خبری این رویداد را انجام خواهند داد . 
رحمانی موحد یکی از شاخص های گردشگری را تعامل روز افزون با نظام بین المللی و ساختارهایی که موجب تحکیم روابط بین کشورها می شوند، عنوان کرد .
رحمانی موحد گفت : این نوع سیاست گذاری موجب افزایش دانش و تبادل تجربیات گردشگری، به وجود آمدن شرایط مطلوب گردشگری و تثبیت جایگاه ویژه گردشگری ایران در جهان می شود . 
وی موتور محرکه گردشگری را تعامل و معرفی ظرفیت های گردشگری استان ها دانست و اضافه کرد : شاخص توسعه گردشگری امنیت و روابط خوب داشتن با کشورهای مختلف جهان است که در دولت تدبیر و امید پس از مذاکرات هسته ای چندین برابر افزایش یافته است . 
وی افزود : توسعه گردشگری حلال، توجه به گردشگری منطقه ای و تردد آسان تر اتباع خارجی اقداماتی است که در کشور انجام شده است . 
نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا که دارای 34 عضو می باشد و مقر آن در کویت و دبیر کل آن از کشور تایلند است.