جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای راه اندازی خطوط هوایی بین المللی - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای راه اندازی خطوط هوایی بین المللی

شهردار تبریز در دیدار با مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم، از آمادگی برای راه اندازی خطوط هوایی بین المللی با شهرهای اروپایی خبر داد.

اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای راه اندازی خطوط هوایی بین المللی

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی روز سه شنبه در این دیدار با اشاره به این که زمینه توسعه ارتباطات بین المللی در این کلانشهر به خوبی فراهم است، اظهار کرد: در یک سال گذشته و در سایه تلاش های گسترده برای تقویت جایگاه ملی و بین المللی شهر تبریز، شاهد افزایش چشمگیر شمار گردشگران خارجی در تبریز بوده ایم.
وی با اشاره به درخواست هواپیمایی قشم برای ایجاد خطوط هوایی تبریز و هامبورگ، گفت: مصمم به توسعه محورهای ارتباطی به مقصد شهرهای مختلف اروپایی هستیم.
نجفی با اشاره به این که در زمان حاضر زمینه های اقتصادی و گردشگری تبریز در ارتباط با هامبورگ، چشمگیرتر از سایر شهرهای اروپایی است، اضافه کرد: افزایش خطوط هوایی تبریز و اروپا با اولویت هامبورگ، زمینه های ارتباط شمال غرب کشور را با شهرهای مختلف آلمان و کشورهای همجوار آن فراهم می کند.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر شمار قابل توجهی از گردشگران، محققان و فعالان اقتصادی، برای تردد بین تبریز و هامبورگ، ناچار به استفاده از سایر خطوط واسطه هستند، گفت: از این رو، راه اندازی پرواز تبریز - هامبورگ، می تواند این معضل را برطرف کرده و به سهولت ارتباطی 2 شهر منجر شود.
شهردار تبریز اعلام کرد: شهرداری با هماهنگی و مشارکت اتاق بازرگانی تبریز، نمایشگاه بین المللی، اتاق اصناف، فرودگاه بین المللی، نمایندگی وزارت خارجه و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از افزایش فعالیت هواپیمایی قشم در تبریز حمایت می کند.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم نیز در این دیدار با اشاره به این که بسترهای گسترش پروازهای بین المللی در تبریز فراهم است، اظهار داشت: طبق جلسه ای که در ماه های اخیر با مسئولان فرودگاهی کشور صورت گرفته ، افزایش پروازهای خارجی این شرکت از تبریز مورد توجه قرار دارد.
محمود شکرآبی با بیان این که شرکت های هواپیمایی اروپا به تازگی قوانین جدیدی در توسعه خطوط هوایی وضع کرده اند، گفت: بر این اساس، قشم ایر نخستین شرکت هواپیمایی است که با وجود قوانین سرسختانه جدید، مجوز ورود به جامعه اروپایی را گرفته است.
وی، هواپیمایی قشم را جزو سه ایرلاین برتر کشور خواند و افزود: در زمان حاضر با تقاضاهای گوناگونی برای فعال سازی خطوط ارتباطی با شهرهای بروکسل، پاریس، کلن، آمستردام و استکهلم مواجه هستیم و با این حال اولویت این شرکت راه اندازی خط هوایی تبریز – هامبورگ است.
شکرآبی ابراز امیدواری کرد: همکاری های شهرداری تبریز زمینه راه اندازی این خط هوایی را هر چه سریع تر فراهم کند. 
در این دیدار، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند. 
در زمان حاضر پرواز مستقیم از فرودگاه شهید مدنی تبریز به مقصدهای استانبول - باکو - بغداد - نجف انجام می شود.