جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعزام مددجویان کمیته امداد مراغه به حرم رضوی در انتظار مساعدت مضاعف خیران - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام مددجویان کمیته امداد مراغه به حرم رضوی در انتظار مساعدت مضاعف خیران

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه گفت: اعزام کاروان مددجویان این کمیته به مشهد مقدس با تداوم مساعدت های خیران این شهرستان به زودی انجام می شود.

اعزام مددجویان کمیته امداد مراغه به حرم رضوی در انتظار مساعدت مضاعف خیران

ایوب هاشمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن دعوت از خیران برای مساعدت مالی به این طرح افزود: یازدهمین کاروان زیارتی مشهد مقدس برای 400 مددجویی بالای 55 سال کمیته امداد مراغه با حمایت خیران نوع دوست مراغه به زودی به حرم رضوی عازم می شوند.
وی ادامه داد: با وجود حمایت های مادی و معنوی خیران مراغه، تاکنون 60 درصد از هزینه های اعزام این مددجویان در قالب کاروان زیارتی حرم رضوی تامین شده و برای اعزام این کاروان در زمان تعیین شده نیاز به حمایت های بیشتر شهروندان خیر داریم.
وی اضافه کرد: برای اعزام هر مددجو که برای اولین بار به زیارت هشتمین امام شیعیان امام رضا (ع) نائل می شوند، حدود سه میلیون ریال اعتبار نیاز است و تمامی این هزینه ها با حمایت های خیران تامین می شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه گفت: مسن ترین مددجو با 86 سال سن از جمله مددجویان نیازمندی است که در طول عمر خود موفق به زیارت بارگاه رضوی نشده و اعزام این کاروان زیارتی نقش مهمی در تامین نیازهای معنوی در کنار رفع مشکلات مادی این قشر آسیب پذیر جامعه دارد.
هاشمیان افزود: با توجه به عدم توانایی مادی و برخی ناتوانی های جسمی و وجود معلولیت در بخشی از مددجویان، اعزام این کاروان برای بهره مندی قشر سالمند و سال خورده زیرپوشش این نهاد به مشهد مقدس ضروری است.
وی ادامه داد: تاکنون در قالب 10 کاروان قبلی بیش از شش هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه برای اولین بار به زیارت بارگاه رضوی اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: شهروندان خیر و خیران نوع دوست مراغه می توانند با واریز حمایت های مادی خود به شماره حساب 0105171023003 کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان متولیان امر را در اجرای این طرح خداپسندانه و معنوی یاری کنند.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد؛ در این شهرستان حدود 13 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند. / ایرنا