جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

آشنای آسمان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آشنای آسمان

Loading the player...

حسن شفیع زاده در 28 مرداد 1336 در یک خانواده مذهبی در تبریز متولد شد و تحت تربیت پدر و مادری مومن ، متدین و مقلد امام پرورش یافت . وی در سال 57 در اجرای فرمان حضرت امام (ره) پادگان محل خدمت سربازی خود را ترک و سپس برای حضور در مراسم استقبال از امام به تهران رفت.

مسئولیت حفاظت از بیت شهید محراب آیت الله مدنی (ره) ، حضور در جریان سرکوب غائله خلق مسلمان ، سرکوب فئودالها در روستاهای آذربایجان شرقی، جانشین سردار شهید باکری در عملیات سپاه ارومیه – پاک سازی شهرهای آذربایجان غربی از لوث ضد انقلاب، راه اندازی توپخانه های لشکری در یگان های سپاه، راه اندازی مرکز آموزش و دانشکده توپخانه سپاه در اصفهان و ... از جمله فعالیت های این شهید بزرگوار است.

حسن شفیع زاده در تاریخ 8/2/1366 در عملیات کربلای 10 در منطقه عملیاتی ماووت به شهادت رسید. این شهید بزرگوار به توصیف سردار رحیم صفوی ، تجلی اراده و مقاومت و تلاش بود که پیکارش همواره الهام بخش رزمندگان و ثمره سخت کوشی های او در جبهه ها همیشه مشهود بود.

بزرگداشت شهید شفیع زاده در استان بهانه ای شد تا شبکه سهند نیز به نوبه خود در معرفی آن عزیز به مخاطبان خود گامی برداشته باشد.

« آشنایی آسمان » ویژه برنامه ایست جهت آشنایی بییشتر با سیره عملی و ویژگی های اخلاقی و مدیریتی شهید شفیع زاده. این برنامه کاریست از گروه معارف و مناسبت های شبکه سهند که در قالب میزگرد و با حضور همرزمان شهید در سه قسمت تقدیم بینندگان شبکه سهند شد.  

{gallery}taze-sima-93/ashenaye aseman{/gallery}