سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اسکیپی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اسکیپی

Loading the player...
اسکیپی نام یک مجموعه تلویزیونی استرالیایی است که توسط جان مک کالوم از سال 1966 تا 1968 ساخته شد. این سریال ماجراهای یک پسر جوان به نام سامی و کانگرو باهوشی به نام اسکیپی را در پارک ملی واراتا در نزدیکی سیدنی روایت می کند.
اغلب داستان ها درباره حوادث پارک ملی واراتا و حیوانات، خطرات ناشی از رخدادهای طبیعی و اقدامات مردم سودجو است.
این مجموعه در 91 قسمت 30 دقیقه ای در طول سه فصل ساخته شد. در زمان نخستین نمایش این سریال، تلویزیون استرالیا هنوز سیاه و سفید بود و امکان پخش رنگی وجود نداشت،اما سازندگان فیلم که فروش و پخش آن در کشورهای دیگر را پیشی بینی کرده بودند، فیلم را به صورت رنگی و در فرم 16 میلی متری تصویربرداری کرده بودند.
بنابراین در پخش های بعدی سریال در استرالیا و نیز در امریکا و کانادا که در سال 1969 آغاز و درسال 1972 تکرار شد، مردم سریال را رنگی دیدند.
خود استرالیایی ها در پخش های مجدد سریال از سال 1975 توانستند اسکیپی را رنگی تماشا کنند.
 
این مجموعه خیلی سریع به زبان اسپانیایی دوبله شد و در مکزیک، کوبا و اسپانیا پخش شد. در اسپانیا به قدری محبوب بود که همان زمان نوار ویدئوی آن توزیع شد. بعدها نیز در بیش از 80 کشور این سریال پخش شد.
اسکیپی از معدود فیلم هایی بود که از دیوار آهنین بلوک شرق عبور کرد و در چکسلواکی و اتحاد جماهیر شوروی در سال های 1970 و 1980 پخش شد و هنوز هم در ایران پخش می شود.
 
سال تولید: 1966 تا 1968

 اد دیوراکس در نقش مت هاموند، رئیس رنجرزهای پارک ملی واراتا

گری پنهورست در نقش سانی هاموند، پسر مت هاموند و دوست اسکیپی

کن جیمز در نقش مارک هاموند، پسر بزرگ مت

تونی بونر در نقش جری کینگ، خلبان هلی کوپتر

لیزا گودارد در نقش کلنسی مریک یا کلاریسا