جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

استکبار ستیزی بزرگترین معروف عاشورا و گمشده امروز جوامع بشری است - نمایش محتوای خبر

 

 

استکبار ستیزی بزرگترین معروف عاشورا و گمشده امروز جوامع بشری است

امام جمعه شهرستان هریس با بیان اینکه استکبار عامل بلایای بزرگ بشریت در عصر ماست، گفت: هدف امام حسین (ع) نیز به عنوان رفع مهمترین مانع تحقق اسلام چیزی جز ظلم ستیزی و مبارزه با ظالمان نبود

استکبار ستیزی بزرگترین معروف عاشورا و گمشده امروز جوامع بشری است

حجت الاسلام قهرمان احمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه هریس با بیان اینکه عاشورا یک حادثه نبود بلکه یک جریان تاریخی بود ، گفت: جریان مبارزه حق و باطل در همه اعصار و قرون ادامه دارد. 
وی با اشاره به اینکه تصمیم حضرت اباعبدالله الحسین مطابق آنچه در تواریخ آمده است مبارزه با حکومت یزید بود ، گفت: هدف اصلی سید مظلومان و سالار شهیدان آگاهی دادن به مردم و نشر احکام قران، کسب عزت و شرف و آزادی امر به معروف و مبارزه با ظلم و فساد بود که به بهترین وجه در جامعه گسترش یافت.
امام جمعه هریس باتبریک سیزده مهر ماه روز نیروی انتظامی به همه کارکنان خدوم این نیروی مومن و متعهد، گفت: نیروی انتظامی امروز مظهر اقتدار ملی است و هیچ سازمانی به اندازه این نیرو در هر زمان و هر مکان با مردم همراه نیست.
وی، اقتدار نشات گرفته از ایمان و معنویت، داشتن ایمان و معنویت و خود را به سلاح و صلاح مجهز کردن، داشتن عزت نفس، با مردم مهربان و دلسوز بودن را از ویژگی های نیروی انتظامی کشورمان عنوان کرد و گفت:
امنیت پیش نیاز همه فعالیت های فردی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و آموزشی است. 
وی با گرامی داشت سالمندان به واسطه فرار رسیدن نهم مهر روز سالمندی ، گفت: دوران سالمندی همانند دوران کودکی یا جوانی یکی از مراحل زندگی است با این تفاوت که دوران کودکی و جوانی سرشار ازانرژی تلاش ولی دوران سالمندی همراه با تحلیل قوا و کاهش میزان فعالیت های فیزیکی است. 
وی با اشاره به نیازهای عاطفی و معیشتی سالمندان، گفت: دولت باید زمینه زندگی خردمندانه و شرفمندانه برای سالمندان را که عمری در جهت اعتلای این کشور تلاش کرده اند، فراهم کند. / ایرنا