رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

استقبال گردشگران نوروزی از گشت هوایی بر فراز آسمان ارس

استقبال گردشگران نوروزی از گشت هوایی بر فراز آسمان ارس


معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از استقبال گرم گردشگران نوروزی از گشت هوایی با هواپیماهای فوق سبك در آسمان ارس خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این سازمان، عادل نجف زاده گفت: پرواز و گشت هوایی توسط هواپیماهای فوق سبك و تك سرنشین از 28 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین امسال ادامه داشت.

وی افزود: استقبال غیرمنتظره گردشگران نوروزی از گشت هوایی موجب انجام 250 سورتی پرواز از فرودگاه محلی ارس شده كه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 79 درصد رشد دارد.

وی با بیان اینكه گشت هوایی با هواپیماهای فوق سبك و تك سرنشین برای سومین سال متوالی در ارس اجرا می شود، گفت: این پرواز تفریحی همچون سال های قبل در باند فرودگاه محلی جلفا اجرا می شود و علاقمندان می توانند با مراجعه حضوری نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس افزود: مسیر كلیسای تاریخی سنت استپانوس( جاده مرزی جلفا- سد ارس) شامل سواحل رودخانه ارس و دریاچه تفرجگاهی سد ارس، مسیر سیه رود(جنوب شرق جلفا) شامل آبشار آسیاب خرابه و آبشارهای مناطق ییلاقی مهاران همچنین مسیر جلفا ـ تبریز با نواحی مناسب برای كوهنوردی هم از ظرفیت های اكوتوریستی منطقه آزاد ارس محسوب می شود.

وی گفت: منطقه آزاد ارس با وجود مناظر زیبای طبیعی در حاشیه رود ارس و ابنیه های تاریخی به ' سرزمین زیبایی ها' شهرت یافته است.