رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

استقبال مسافران نوروزی از موزه حیات وحش آذربایجان شرقی چمشگیر است

استقبال مسافران نوروزی از موزه حیات وحش آذربایجان شرقی چمشگیر است


مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: استقبال از موزه حیات وحش این اداره کل در دور نخست سفرهای نوروزی نسبت به سال های گذشته چشمگیر بوده است.

حمید قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: موزه حیات وحش این اداره کل از آغازین روزهای تحویل سال جدید دایر بوده و بصورت رایگان پذیرای میهمانان نوروزی است.

وی گفت: این موزه دارای مجموعه های متنوع جانوری منحصر به فرد از جمله 38 گونه پستاندار، 49 گونه پرنده، 13 گونه خزنده، 9 گونه آبزی، دو نوع سنگواره و نمونه هایی از سخت پوستان و بندپایان است.

قاسمی اظهارکرد: یک غرفه از ماکت های دایناسورهای دوران دوم زمین شناسی نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده که تماشای آن، حیات این پستاندار عظیم الجثه در 50 میلیون سال قبل را در ذهن انسان تداعی می کند.

وی اظهارکرد: نمونه های موزه تاریخ طبیعی دارای برچسب مشخصات شامل نام، نام علمی، رژیم غذایی، زادآوری، پراکنش جغرافیایی و نحوه تهیه نمونه بوده و به بازدیدکنندگان اطلاعات جامعی در خصوص سیر طبیعی حیات زیست کره و حیات وحش استان ارایه می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: ارسال پیامک های زیست محیطی، توزیع بروشور، تقویم و ارسال 24 ساعته توصیه های مرتبط با محیط زیست از طریق تلوزیون شهری 24 ساعته این اداره کل را از جمله اقدام های صورت گرفته برای نوروز امسال برشمرد.