جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا خواستار افزایش روابط تجاری با آذربایجان شرقی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا خواستار افزایش روابط تجاری با آذربایجان شرقی شد

استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا با اشاره به ظرفیت های آذربایجان شرقی در بخش های مختلف، خواستار افزایش روابط تجاری با استان شد.

استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا خواستار افزایش روابط تجاری با آذربایجان شرقی شد

'بوگو کینوتیا' روز سه شنبه در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: تعامل بازرگانان ایرانی و کنیایی ما را بر آن داشت تا از نزدیک از کشور دوست و برادر به وی‍ژه استان آذربایجان شرقی دیدار و از فرصت های بالقوه سرمایه گذاری از نزدیک آشنا شویم. 
وی با بیان اینکه کشور کنیا در شرق آفریقا قرار دارد و از مراکز قدرتمند آفریقاست، ادامه داد: کنیا با 47 ایالت کشوری دموکراتیک و چند ملیتی است. 
کینوتیا اظهار کرد: ایالت ناکورو یکی از مهم ترین و بزرگترین بخش های اقتصادی کنیاست و تشابهات زیادی بین این ایالت با استان اذربایجان شرقی به خصوص در بخش کشاورزی وجود دارد. 
وی گفت: فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری در بخش فرآورده های غذایی، تولیدات گلخانه ای و لبنیات در این ایالت وجود دارد و با توجه به اینکه تبریز یکی از تولید کنندگان عمده شکلات و شیرینی جات در ایران است سرمایه گذاران این استان می توانند در کنیا سرمایه گذاری کنند. 
استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا با اشاره به تولید ماشین آلات مختلف کشاورزی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: آماده گسترش روابط تجاری و همچنین ایجاد خط تولید ماشین آلات کشاورزی و یا صادرات این ماشین آلات به کنیا هستیم. 
وی ادامه داد: یکی از بخش های درآمدی کنیا از بحث گردشگری تامین می شود و با توجه به جاذبه های تاریخی و اسلامی و وجود سه دریاچه بین اللمی در ایالت ناکورو دیدار های ملی و بین المللی کنیا در این ایالت انجام می شود. 
کینوتیا اضافه کرد: کنیا هفتمین کشور جهان در حوزه انزژی و تولید برق از طریق انرژی های نوین است. 
وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای سیمان و مصالح ساختمانی در کشور کنیا زیاد است و تجار ایرانی می توانند در این زمینه با کشور کنیا همکاری کنند. 
استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا گفت: با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب لوازم خانگی و فرش ایرانی مردم کنیا علاقمند به استفاده از تولیدات ایرانی هستند. 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماری های عفونی در کشور کنیا زیاد است و تبریز دارای شرکت های مهم داروسازی است خواهان افزایش ارتباط در زمینه بهداشتی و پزشکی هستیم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: آذربایجان شرقی با سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارای 21 شهرستان است. 
علی نواداد افزود: 670 هزار دانش آموز و 240 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این استان مشغول به تحصیل هستند. 
وی ادامه داد: بزرگترین بازار خشتی مسقف جهان در تبریز قرار دارد و این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی انتخاب شده است. 
نواداد با اشاره به پتانسیل های مختلف این استان اظهار کرد: 278 معدن فعال در آذربایجان شرقی وجود دارد و بزرگترین کارخانه تراکتورسازی منطقه با ظرفیت ساخت سالانه 23 هزار تراکتور در تبریز قرار دارد. 
وی گفت: آذربایجان شرقی در زمینه مواد غذایی دارای ظرفیت های فراوانی است و صادرات مواد غذایی از جمله شکلات و انواع شیرینی به کشورهای مختلف جهان انجام می شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: آذربایجان شرقی در بخش تولید لوازم خانگی دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعل بسیاری است. 
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این دیدارها در جهت ارتقاء مناسبات و روابط فی مابین دو کشور ایران و کنیا تاثیرگذار باشد.