جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

استاندار آذربایجان شرقی:عزت کشور در گرو توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار آذربایجان شرقی:عزت کشور در گرو توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت استمرار راه شهدا گفت: عزت ایران در گروی توسعه فرهنگ ایثار، شهادت و مکتب انسان ساز بسیج است.

استاندار آذربایجان شرقی:عزت کشور در گرو توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است

اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در همایش یکروزه 36 هزار شهید دانش آموز در تبریز با تاکید بر لزوم شناساندن فرهنگ ایثار، شهادت و حفظ خاطره شهیدان، به دانش آموزان توصیه کرد: برای مصون ماندن از آسیب های اجتماعی و فرهنگی باید به فرهنگ بسیج تمسک جست.
وی گفت: امروز هر قدمی که در راه معرفی و توسعه فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برداشته شود، بطور قطع اقدامی خداپسندانه و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب است.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که همه شهدا برای ما عزیز و قابل احترام هستند، افزود: در بین رزمندگان دفاع مقدس، دانش آموزان جزو مخلص ترین و صادق ترین رزمندگان بودند، زیرا که اکثر آنها حتی به سن تکلیف هم نرسیده و از هر ناخالصی پاک بودند.
جبارزاده اظهار کرد: بنده از نزدیک شاهد بودم و اطمینان دارم که شهدای دانش آموز با خلوص نیت و صدق و صفای کامل و عشق به آرمان های امام و انقلاب به لقاءالله پیوستند.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که تنها راه رستگاری، تمسک به فرهنگ غنی بسیج و شهادت است، خاطر نشان کرد: دانش آموزان برای ادامه راه شهدا و مصون ماندن از آسیب های اجتماعی و فرهنگی باید به فرهنگ غنی بسیج تمسک جویند.
جبارزاده افزود: آرزو دارم روزی همه دانش آموزان ما مفتخر به نام و نشان بسیجی باشند، زیرا که عزت ایران اسلامی در گروی توسعه فرهنگ انسان ساز بسیج است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز بازخوانی و انتقال پیام 36 هزار دانش آموز شهید برای دانش آموزان را از اهداف این کنگره اعلام کرد و گفت: دانش آموزان باید در همه اعمال و رفتار خود شهدا را الگو و اسوه قرار دهند.
جعفر پاشایی با بیان اینکه در تاریخ جمهوری اسلامی شهیدان هموراه مقامی عظیم داشتند، افزود: روح پاک شهیدان همچون آفتابی الهام بخش مسیر ماست. 
همایش یکروزه 36 هزار شهید دانش آموز کشور و یادواره دو شهید شاخص کشوری، شهیده ایران قربانی و شهید رضا سلیمانی با پیام وزیر آموزش و پرورش در تالار معلم تبریز برگزار شد.