رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

استاندار آذربایجان شرقی بر فراهم شدن زمینه تولید 2 هزار مگاوات برق در استان تاکید کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار آذربایجان شرقی بر فراهم شدن زمینه تولید 2 هزار مگاوات برق در استان تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه وزیر نیرو اجرایی شدن طرح تولید 2 هزار مگاوات برق در استان را به نبود مشکل در شبکه برق استان مشروط کرده است؛ از کارشناسان و صاحب نظران صنعت برق خواست با ارائه طرح های توجیهی و حمایت های فنی زمینه تحقق این طرح را فراهم کنند.

استاندار آذربایجان شرقی بر فراهم شدن زمینه تولید 2 هزار مگاوات برق در استان تاکید کرد

اسماعیل جبارزاده روز شنبه در آئین افتتاح طرح های برق رسانی استان با اشاره به گریزناپذیر بودن استفاده از انرژی در چرخه توسعه، گفت: در سال های گذشته صنعت برق آذربایجان شرقی مورد بی توجهی محض قرار گرفته بود.
وی اظهارکرد: تولید و مصرف برق آذربایجان شرقی در سال 92 نه تنها متعادل نبود، بلکه مصرف آن بیش از تولید بود.
وی گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، مدیریت ارشد استان به جد پیگیر طرح های مختلف استان بود و به دنبال این بودیم که تدابیر ویژه برای صنعت برق استان اندیشیده شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه وزرات نیرو بعد از وزارت نفت در زمان تحویل گرفتن دولت یازدهم یکی از بدهکارترین وزارتخانه ها بود، افزود: چون وزارت نیرو بدهکار بود و میزان نقدینگی سرمایه گذاران داخلی به خاطر مطالباتی که از دولت داشتند کاهش یافته بود، به همین دلیل از شرکت های خارجی جهت سرمایه گذاری دعوت کردیم.
جبارزاده اظهارکرد: اگر امروز برق مورد نیاز و مطمئن این استان را تامین نکنیم، توسعه امکان پذیر نخواهد بود.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: مدیریت ارشد استان در کنار مدیران صنعت آب و برق قرار دارد و بر خود وظیفه می دانیم در حل مشکلات این صنعت تلاش کنیم.
امروز در پنجمین روز از هفته دولت هشت طرح صنعت برق آذربایجان شرقی با اعتبارهزینه شده 292 میلیارد ریال بهره برداری شد.