سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

استاندار آذربایجان‌شرقی: انتخابات در تمامی شعب اخذ رای با امنیت کامل در حال برگزاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار آذربایجان‌شرقی: انتخابات در تمامی شعب اخذ رای با امنیت کامل در حال برگزاری است

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: انتخابات در تمامی شعب رای گیری در استان در امنیت کامل در حال برگزاری است.

استاندار آذربایجان‌شرقی: انتخابات در تمامی شعب اخذ رای با امنیت کامل در حال برگزاری است

اسماعیل جبارزاده روز جمعه با حضور در شعبه اخذ رای مسجد انگجی تبریز و انداختن رای خود در صندوق رای به خبرنگاران با بیان اینکه امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر دنیاست، اظهار کرد: 29 اردیبهشت ماه امسال یکی از اعیاد ملت ایران خواهد بود. 
وی ادامه داد: مردم آذربایجان شرقی از ساعات اولیه اخذ رای با حضور حداکثری و پرشور خود در پای صندوق های رای حماسه ای دیگر آفریده اند.
جبارزاده گفت: تمام مردم آذربایجان در 21 شهرستان استان برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری از ساعات اولیه به صحنه آمده اند.
وی اظهار کرد: دشمنان نظام با دیدن این حضور حداکثری و مشارکت آگاهانه ملت شریف ایران در می یابند که امت ایران اسلامی گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند و برای حفظ انقلاب و نظام همیشه در صحنه حضور دارند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ازدحام جمعیت در برخی شعب گفت: برای جلوگیری از ازدحام در این شعب تعداد منشی ها و صندوق ها افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، 2 میلیون و 955هزار و 332 نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که 66هزار و 102 نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.
برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و 241 شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و 637 شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.
12هزار و 831 نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.
522 صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در 2 حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که 145 صندوق در شهرستان اهر، 100 صندوق در شهرستان هریس، 201 صندوق در شهرستان مراغه و 76 صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.
20 نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و 25 نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.
برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، 3‌میلیون و 145هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، 421هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.