جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

آزاد راه تبریز - زنجان به دلیل ریزش پل مسدود شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آزاد راه تبریز - زنجان به دلیل ریزش پل مسدود شد

فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی از مسدود شدن مسیر رفت آزاد راه تبریز - زنجان در محدوده بستان آباد - زنجان به دلیل ریزش پل خبرداد.

آزاد راه تبریز - زنجان به دلیل ریزش پل مسدود شد

سرهنگ جواد ناموران روز سه شنبه به ایرنا گفت: بخشی از این پل نزدیک راهدارخانه ورقه در کیلومتر 110 تبریز به زنجان ریزش کرده و امکان تردد از روی آن وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه محور برگشت این آزاد راه باز و تردد جریان دارد، توصیه کرد: کسانی که قصد تردد در مسیر تبریز به زنجان دارند از جاده قدیم تبریز - میانه استفاده کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی هم در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه بخش کوچکی از پل به دلیل خوردگی دچار ریزش شده است، گفت: کارشناسان در حال بررسی وضعیت پل هستند و پس از انجام اقدامات لازم اجاز تردد به خودروها را خواهند داد.
توحید اخلاقی اظهارکرد: آزاد راه تبریز- زنجان به صورت ناقص بهره برداری شده و هنوز هم شرکت ساخت و توسعه آزاد راه های کشور قطعاتی از پل را از پیمانکاران تحویل نگرفته است.
وی با اشاره به نواقص پل های این آزاد راه، گفت: نبود آب چکان، موجب انباشت آب در زمان بارندگی شده و با کاهش دمای هوا و یخبندان به سازه آسیب می رسد.
اخلاقی اعتبار مورد نیاز برای رفع نواقص این آزاد راه را سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد. 
آزاد راه تبریز - زنجان به طول 285 کیلومتر در چهار فاز اجرا شد.
فاز نخست آن به طول 82 کیلومتر حدفاصل «زنجان - سرچم» در سال 83، فاز دوم آن به طول 161 کیلومتر حدفاصل «سرچم - بستان آباد» در سال 85 و فاز سوم آن به طول 22 کیلومتر حدفاصل «بستان آباد - قزلجه میدان» در سال 90 بهره برداری شد.