رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ارس کرانسیز فرصتلر - نمایش محتوای صدا

 

 

ارس کرانسیز فرصتلر

Loading the player...
منطقه آزاد ارس در شمال غرب استان آذربايجان شرقي در ضلع غربي شهرستان جلفادر كرانه جنوبي رودخانه ارس واقع شده است . منطقه آزاد ارس با برخورداري از مرز مشترك با كشورهاي آذربايجان، ارمنستان و جمهوري خودمختار نخجوان و وجود خطوط ارتباطي با اروپا ومنطقه قفقاز، ‌تركيه و حوزه مديترانه و قرارگيري در كريدورهاي بين المللي حمل ونقل، پيشينه تاريخي اقتصادي قابل توجه، اقليم مناسب، منابع غني آب، مراتع و ذخيره‌گاه‌هاي جنگلي، قابليت‌هاي توسعه گردشگري در زمينه هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي و ورزشي بين المللي و پتانسيل بالاي رشد و توسعه صنعتي، معدني، كشاورزي، خدماتي و علمي وآموزشي به طور بالقوه نقش حائز اهميتي را در ارتباط با چشم انداز بيست ساله به خود اختصاص داده است.
 
منطقه آزاد ارس با توجه به نزديكي با شهر تبريز و ارتباط تنگاتنگ اداري و اقتصادي با آن و امكان تعاملات علمي و آموزشي با كشورهاي همسايه و وجود نيروي انساني متخصص وكارآمد در زمينه هاي مختلف ميتواند در جهت برخورداري از دانش پيشرفته و ‌توانا درتوليد علم و فن آوري مورد تاكيد سند چشم انداز نقش حساسي را ايفا نمايد.
 
«ارس کرانسیز فرصتلر» برنامه ای با مشارکت مدیریت منطقه آزاد ارس برای معرفی فرصتهای اقتصادی این منطقه میباشد. مخاطبان رادیو می توانند روزهای شنبه ، دو شنبه و چهارشنبه از ساعت 10:15 شنونده این برنامه از صدای مرکز تبریز باشند. گزارش های متنوع و گفتگو با کارشناسان مسائل اقتصادی و منطقه آزاد ارس از دیگر آیتم های این برنامه است.
تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: بهرام بهروزی

نویسنده: فاطمه شایانفر

گوینده: فاطمه شایانفر

گزارشگر: بهرام بهروزی

صدابردار: علیرضا نصیری