جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

ارسباران زمین آسمانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ارسباران زمین آسمانی

Loading the player...

 

شهرستان اهر،مركز منطقه ارسباران در ‪ ۹۵كيلومتري شمال‌شرق تبريز به دليل واقع شدن در شاهراه گردشگري آذربايجان شرقي، انبوهي از جذابيت‌هاي گردشگري اعم از باستاني و طبيعي را در خود جاي داده است. نزديكي به جنگل‌هاي زيبا و كم‌نظير ارسباران و وجود آثارتاريخي و باستاني بي‌شمار به ويژه قلعه‌ها و كاروانسراها، شهرستان اهر را به يكي از قطب‌هاي بالقوه گردشگري استان تبديل كرده است. همجواري با رودخانه مرزي ارس و تلقي اهر به‌عنوان پل ارتباطي منطقه شمال غرب كشور با جمهوري‌هاي ارمنستان و آذربايجان موجب شده اين شهرستان جايگاه منحصربفردي در تدوين برنامه‌هاي گردشگري استان داشته باشد.

ارسباران ناحیه‌ای کوهستانی با مساحت ۷۸۵۶۰ هکتار، در شمال استان آذربایجان شرقیو جنوب رودخانه ارسواقع شده‌ و با دو کشور همسایه است. ارسباران ناحیه ای است خاص با هویت تاریخی و تجانس فرهنگی و تعریف جغرافیایی و ساخت اجتماعی ویژه که از سال 1314 شمسی به این نام نامیده شد و پیش تر قراجه داغ نام داشت.ارسباران همان « 18 محال » معروف که در تقسیمات کشوری ابتدا شامل شهرستان اهر می شد و امروز شامل شهرستان های اهر،‌ ورزقان، کلیبر، خداآفرين و هریس و بخش هایی از شهرستان های جلفا، مشکین شهر، پارس آباد و گرمی می شود. قسمتی از ارسباران از سال ۱۹۷۶ توسطUNESCO منطقه ذخیره‌گاه زیست‌کرههاعلام شده است.

« ارسباران زمین آسمانی » عنوان مستندی است از سیمای شبکه سهند که در 10 قسمت 25 دقیقه‌ای زیبائیها و قابلیت‌های منطقه ارسباران را به تصویر می‌کشد. عوامل تولید این مستند عبارتند از :

تهیه کننده : سالار حیدرنژاد

کارگردان : یونس مقدم

تصویربردار : مسعود حق آخری

این مستند هر روز از ساعت 10:20 از شبکه سهند به روی آنتن می‌رود.

{gallery}nazari/arasbaran{/gallery}