جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ارزش صادرات خوشه کفش آذربایجان شرقی420 میلیارد ریال است - نمایش محتوای خبر

 

 

ارزش صادرات خوشه کفش آذربایجان شرقی420 میلیارد ریال است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به کیفیت و طرح های متنوع کفش تبریز و جایگاه ممتاز آن در کشور گفت: ارزش صادرات خوشه کفش آذربایجان شرقی سالانه به 420 میلیارد ریال می رسد.

ارزش صادرات خوشه کفش آذربایجان شرقی420 میلیارد ریال است

محمدعلی عسگری در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس آخرین آمار و اطلاعاتی که در خوشه کفش آذربایجان شرقی وجود دارد 2 هزار و 893 واحد اصلی اعم از شرکت های بزرگ تولید کفش، واحدهای تولیدی و زیرپله ای در این خوشه فعالیت می کنند.

وی افزود: بر این اساس در این واحدها حدود 40 هزار نفر مشغول به کار هستند که این آمار در صورت احتساب فرصت های شغلی غیر مستقیم بسیار فراتر از این رقم خواهد بود.

عسگری ادامه داد: این واحدها به رغم ظرفیت های فراوانی که با اتکا به پیشینه تاریخی کفش تبریز دارند نتوانسته اند وارد بازارهای صادراتی کشورهای مختلف شود.

وی اضافه کرد: این صادرات به کشورهای مختلفی چون حوزه قفقاز، حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: 65 درصد از تولید کفش کشور توسط تولید کنندگان این استان انجام می شود ولی دست اندرکاران این بخش به دلیل عدم استفاده از ماشین آلات روز این صنعت و کمبودهای دیگر دچار مشکلاتی هستند.

عسگری افزود: عمده فعالیت شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه کفش معطوف به اقداماتی می شود که در زمینه ایجاد و راه اندازی خوشه کفش در استان انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: نخستین مشکل بی توجهی به برندسازی در این صنعت است که واحدهای تولیدی کفش تبریز را با مشکلات کلانی مواجه می کند.

عسگری گفت: ورود کفش های بی کیفیت چینی به بازار، نبود مواد اولیه با کیفیت و نیاز واحدها به تسهیلات سرمایه درگردش و نوسازی از جمله سایر مشکلاتی است که این صنعت با آن مواجه است.