جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اداره کل تعاون آذربایجان شرقی از طرح های اقتصادی بازنشستگان حمایت می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

اداره کل تعاون آذربایجان شرقی از طرح های اقتصادی بازنشستگان حمایت می کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: این اداره کل از طریق اعطای تسهیلات از منابع داخلی بانک ها و همچنین بانک های تحت پوشش از طرح های دارای توجیه فنی اقتصادی بازنشستگان حمایت می کند.

به گزارش روز شنبه خانه کارگر تبریز، میراحد حسینی در آیین بهره برداری از ساختمان کانون کارگران بازنشسته تبریز، اظهار کرد: وجود این ساختمان فرصت مناسبی برای جمع شدن بازنشستگان و همفکری و بهره گیری از ایده های جدید آن ها برای انجام کارهای بزرگ به شمار می رود.

وی از بازنشستگان به عنوان انسان های صدیق، فرهیخته، ارزشمند، صاحب دانش و تجربه یاد کرد و گفت: بازنشستگان با توجه به تجربه و دانشی که دارند می توانند همچنان در جامعه به ایفای نقش بپردازند.

وی افزود: بازنشستگان در این مرحله از زندگی با توجه به طی مراحل مختلف کاری، تلخی ها، شیرینی ها و سختی کارها با عزم و اراده ای که دارند می توانند در حوزه های مختلف جامعه موثر باشند.

حسینی تعاونی ها را یکی از بسترهای مناسب برای فعالیت بازنشستگان عنوان کرد و گفت: بازنشستگان می توانند با تشکیل تعاونی ها در بخش های مختلف از جمله در حوزه های خدماتی، تولیدی، آموزشی، درمانی، مصرف، مسکن و اعتباری منشا تحولات جدید باشند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان نباید در دوران بازنشستگی فعالیت های کاری خود را محدود کنند، افزود: بازنشستگان گوهرهای ارزشمندی هستند که می توانند پیشروهای خوبی باشند همچنانکه نمونه های خوبی از این حرکت ها را شاهد هستیم.