سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ادارات دولتی بزرگترین مصرف کننده اجناس خارجی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ادارات دولتی بزرگترین مصرف کننده اجناس خارجی در کشور

مسئول سازمان بسیج کارمندی و ادارات کشور گفت: ادارات و سازمانهای دولتی ، بزرگ ترین مصرف کننده لوازم و اجناس خارجی هستند .

ادارات دولتی بزرگترین مصرف کننده اجناس خارجی در کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقیسردار محمد امیرخانی امروز در همایش  تبیین نقش بسیج ادارات در تحقق اقتصاد مقاومتی در تبریز افزود :  دستگاه های اجرایی  تا زمانی که به منویات رهبر انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی  عمل نکرده اند نباید از مردم انتظاری در این مورد داشته باشند.
وی گفت : ادارات دولتی در تحقق و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی  موثر و مسئول هستند و مسئولان دستگاه های اجرایی و متصدیان خرید و ذی حسابان باید از خرید تولیدات خارجی اجتناب کنند.
مسئول سازمان بسیج کارمندی و ادارات کشور با اشاره به واردات 218 تن سنجاق قفلی از چین و ترکیه ،928 تن سرپیچ لامپ،86 تن تفلون ،23 تن توپ بدمینتون و اقلام دیگری همچون سنگ قبر ،چوب بستنی ،کلاه گیس ،ریش مصنوعی و حتی کاهو  در هفت ماه امسال خاطر نشان کرد : ضعف در کنترل فروش اجناس خارجی و در نتیجه سودآوری بسیار آن برای فروشندگان از دلایل اصلی عرضه تولیدات خارجی در کشور است . 
فرمانده سپاه عاشورا نیز در این همایش گفت: بحران هویتی در جامعه باعث شده است که اجناس خارجی با قیمت بسیار بیشتر از تولیدات با کیفیت داخلی  خریداری شود.
سردار کریمیان فروش محصولات داخلی به اسم کشور خارجی را بسیار خطر ناک دانست و و افزود : این معضل نشانه تاثیر پذیری ما از دشمن در عرصه جنگ نرم است.
به گفته وی تولید ملی برای هر کشور به منظور ایجاد بازدارندگی در تهاجمات دشمن در جنگ های ترکیبی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی جهاد کرد گفت:دشمن می خواهد با استفاده از سیاست ، اقتصاد ، امنیت و فعالیت های فرهنگی به انقلاب ضربه بزند و مردم باید با روحیه جهادی و عمل انقلابی نگذارد آنها به اهدافشان برسند.
سردار کریمیان تاکید کرد:اصلی ترین عامل برتر ساز انقلاب اسلامی و بسیج  ایمان و معنویت  است که باید حفظ  وتقویت بشود.