جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

آخرین وضعیت راه های آذربایجان شرقی، - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین وضعیت راه های آذربایجان شرقی،

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی: از تردد خودروهای بدون زنجیرچرخ درراه های این استان جلوگیری می شود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، گفت: از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ در راه های مواصلاتی کوهستانی استان جلوگیری می شود.

توحید اخلاقی که از جمعه شب به همراه فرمانده پلیس راه استان در 20 کیلومتری جاده میانه - زنجان برای بررسی وضعیت آزاد راه تبریز- زنجان حضوریافته است، درگفت و گو با ایرنا، ازاعمال محدودیت ترافیکی در این آزاد راه خبر داد.

وی افزود: به علت بارش برف و کولاک شدید که دید رانندگان را به حداقل رسانده از راهداران و پلیس راه انتظار می رود در مبادی ورودی جلوی تردد خودروهای بدون زنجیرچرخ و مشکل دار را بگیرند.

وی گفت: با ورود سامانه بارشی پربرف و کولاک شدید به شهرستان های آذربایجان شرقی، تمام راه های مواصلاتی به جز جاده تبریز- مرند - شبستر، با مشکل تردد و ترافیک بالا مواجه شده و بارش برف و کولاک همچنان ادامه دارد.

اخلاقی اضافه کرد: بارش برف و کولاک موجب کندی تردد در جاده ها شده و بنا به تصمیم این اداره کل محدودیت ترافیکی در این آزاد راه به اجرا گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه بارش برف و کولاک در اکثر راه های مواصلاتی استان ادامه دارد، از مردم خواست از سفرهای غیرضروری تا بازگشایی کامل مسیر خودداری و در صورت ضرورت سفر، جویای وضعیت راه ها از مرکز بی سیم راهداری شده و از سیستم روشنایی و گرمایش خودرو خود بازدید فنی به عمل آورده و خودروهای خود را به لاستیک های یخ شکن و زنجیرچرخ مجهز کنند.

اخلاقی همچنین از اسکان مسافرین 200 خودرو در راه مانده در آزادراه تبریز- زنجان خبر داد و افزود: با کمک عوامل راهداری و پلیس راه این مسافران در مجتمع های بین راهی، راهدارخانه ها و نمازخانه اسکان داده شدند تا با مساعد شدن وضعیت راه ها به ادامه مسیر بپردازند.

وی با اشاره به بازگشایی مسیر میانه - هشترود و تردد خودروها با زنجیر چرخ در این مسیر، گفت: دیگر خودروهای مسیر آزادراه می توانند از جاده قدیم تبریز- زنجان، میانه - قره چمن و بستان آباد تردد کنند.

در همین ارتباط فرمانده پلیس راه های آذربایجان شرقی نیز بر رعایت مقررات رانندگی از جمله سرعت مطمئنه و صبرو حوصله از سوی رانندگان در مواقع بروز مشکل و حادثه تاکید کرد و گفت: راننده هایی که به توصیه های پلیس راه بی توجه بوده و مجهز به تجهیزات زمستانی نبودند، در مسیر مشکل ساز شده و ترافیک سنگینی ایجاد کردند که با کمک عوامل راهداری و پلیس راه اسکان داده شده و سایر خودروهای مسیر نیز با کمک این عوامل به مسیر خود ادامه دادند.

سرهنگ حسن فرجی بر اطلاع از وضعیت راه ها از سوی مسافرینی که مجبور به سفرهای ضروری هستند تاکید کرد و افزود: شماره تماس 34477800 مرکز پلیس راه استان به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به مردم برای اطلاع از وضعیت راه هاست.

وی گفت: آزادراه تبریر- زنجان پس از ساعت ها تلاش و کوشش عوامل راهداری و پلیس در ساعت 12 ظهر امروز بازگشایی شده و خودروها می توانند با تجهیزات لازم زمستانی به تردد بپردازند.

استان آذربایجان شرقی با 45 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 724 هزار و 620 نفر جمعیت، یکی از استان های بزرگ و پرجمعیت ناحیه شمال غربی ایران محسوب می شود و کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال 90 یک میلیون و 695 هزار و 94 نفر جمعیت دارد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
عالی حسن ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۰۷:۰۸

حسن
عالی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۰۷:۰۸