سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

احیاء و مرمت موقوفات میراثی شتاب می گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

احیاء و مرمت موقوفات میراثی شتاب می گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان احیاء و مرمت موقوفات میراثی شتاب بیشتری به خود می گیرد.

احیاء و مرمت موقوفات میراثی شتاب می گیرد

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: حفاظت از میراث وظیفه ذاتی این اداره کل بوده و هر موردی که ثبت شده باشد در حوزه این وظایف قرار می گیرد.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم این وظیفه را در راستای گفتمان مشترک و سازنده با دستگاه های ذیربط به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.
آبدار با تاکید بر اینکه دستگاه ها نباید تنها به دنبال منافع خود باشند، گفت: با کنار گذاشتن نگاه بخشی به مسائل، منافع جمعی نصیب جامعه می شود . 
وی اظهارکرد: به همین منظور کمیته مشترکی برای بهبود و تسریع در فرایند احیا و مرمت موقوفات میراثی با حضور کارشناسان دو اداره کل تشکیل می شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: موقوفات ، جزئی از میراث فرهنگی هستند و ارتباطات تنگاتنگی در حوزه های کاری اداره کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان وجود دارد.
حجت الاسلام علی مصائبی افزود: پیش از این تعاملاتی بین این دو اداره کل صورت گرفته و کارهایی با حرکت کند انجام شده که امیدواریم این همکاری ها با سرعت بیشتری صورت پذیرد تا به نتیجه مطلوب بی انجامد.