اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | یک‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي در تبريز - نمایش محتوای خبر

 

 

اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي در تبريز

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: هفتمين اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي روز چهارشنبه در تبريز آغاز به كار كرد.

اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي در تبريز

فرزين حق پرست در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در نخستين روز اين اجلاس ( امروز) نشست داخلي شورا برگزار و در دومين روز / پنجشنبه / نيز همايش صنايع دستي، صلح و خلاقيت برگزار مي شود.
وي گفت: شركت كنندگان در اجلاس آسيا و اقيانوسيه طي چهار روز اقامت در تبريز از بازار فرش مظفريه، دانشگاه هنر اسلامي، كارگاه هاي قالي بافي تبريز و روستاي كندوان بازديد خواهند كرد. 
وي به ديدار اعضا اين شورا با كارآفرينان صنايع دستي تبريز اشاره كرد و افزود: اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي براي نخستين بار در ايران برگزار مي شود و اين ميزباني از آثار معرفي شهر تبريز به عنوان شهر جهاني فرش است.
وي گفت: نمايشگاه آثار فاخر صنايع دستي و فرش آذربايجان‌شرقي به منظور حفظ و ارتقاي عنوان تبريز، شهر جهاني فرش دستباف از سوي شوراي جهاني صنايع دستي با حضور ميهمانان داخلي و خارجي حاضر در اجلاس آسيا و اقيانوسيه روزهاي نهم و دهم ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود. 
به گزارش ايرنا، در همايش صنايع دستي، صلح و خلاقيت كه پنجشنبه/ 9 ارديبهشت/ در هتل پارس تبريز برگزار مي‌شود، مسعود سلطاني فر معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، اسماعيل جبارزاده استاندار آذربايجان‌شرقي، غدا هيجاوي رئيس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي و همچنين مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان‌شرقي به سخنراني مي پردازند. 
گفتني است استعدادهاي كم نظير و ناشناخته اي در گوشه و كنار كلانشهر تبريز فعاليت هايي در بخش صنايع دستي و صنعت فرش دارند كه در صورت مشاركت در طرح هاي تيمي مي توانند شاهكارهاي هنري و ارزشمندي را در شان موزه هاي مطرح جهان توليد كنند.