جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اجرای 12 برنامه به مناسبت هفته منابع طبیعی در عجب شیر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 12 برنامه به مناسبت هفته منابع طبیعی در عجب شیر

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عجب شیر از اجرای 12 برنامه به مناسبت هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد و گفت: 15تا 21 اسفند، با عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده که نخستین روز این هفته، روز درختکاری است.

اجرای 12 برنامه به مناسبت هفته منابع طبیعی در عجب شیر

محسن اصل نرج آبادی، روز پنج شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم به عنوان شعار امسال هفته منابع طبیعی انتخاب شده است، افزود: روز درختکاری بهانه ای برای احترام گذاشتن به محیط زیست و احیای آن بوده و نگهداری از این منابع طبیعی و ملی است.
وی اظهار داشت: دراین هفته کارشناسان این اداره با حضور در مدارس مقاطع تحصیلی به ویژه ابتدایی در زمینه اهمیت نهال کاری و نحوه نگهداری از آن سخنرانی می کنند، بین مردم نهال به صورت رایگان توزیع و مسابقه پیامکی، مقاله نویسی و نقاشی برگزار و نهال در سطح شهر کاشته می شود.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عجب شیر یادآوری شد: برگزاری همایش منطقه ای همیاران طبیعت، مراسم تقدیر و تجلیل از بازنشستگان منابع طبیعی و برگزاری کلاس های آموزشی، ترویجی و فرهنگی منابع طبیعی از دیگر برنامه های این هفته است.
نرج آبادی، دیدار با امام جمعه و کاشت نهال در مزار شهدای گمنام و کاشت درخت با عنوان 230 شهید والامقام این شهرستان را از دیگر برنامه های هفته منابع طبیعی اعلام کرد.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت درفاصله 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.