حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

اجرای موفق گروه های موسیقی تبریزی درهفته فرهنگی ایران در ترکمنستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای موفق گروه های موسیقی تبریزی درهفته فرهنگی ایران در ترکمنستان

اجرای گروههای موسیقی تبریزی در مراسم هفته ی فرهنگی ایران در ترکمنستان با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

اجرای موفق گروه های موسیقی تبریزی درهفته فرهنگی ایران در ترکمنستان

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گروه موسیقی آذربایجانی ' ایماژ ' به سرپرستی ' غلامرضا میرزازاده ' با موسیقی کودک ' جوجه لر' در این مراسم حضور داشتند که اجرای این گروه با استقبال کم نظیری در عشق آباد مواجه شد.
همچنین اجرای عاشیق نوجوان و قطعات موسیقی آذری برای بزرگسالان نیز مورد توجه حاضران قرار گرفت.
در بخش دیگری از این آیین گروه موسیقی سنتی ایرانی رودکی به سرپرستی رودکیان نیز به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی پرداختند.
این برنامه همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ترکمنستان برگزار شد. 
از جمله برنامه های این رویداد فرهنگی می توان به کنسرت موسیقی، نمایشگاه صنایع دستی، کنسرت هنرمندان فولکوریک ایران، پخش فیلم های سینمایی ایران و کنسرت مشترک کودکان ایران و ترکمنستان در مرکز سینما و کنسرت ' ترکمنستان' و ' وطن' اشاره کرد.
همچنین، نمایشگاه فرهنگی ـ هنری به منظور نمایش آثار و دستاوردهای فرهنگی دو کشور در محل برگزاری نمایشگاه های آکادمی هنرعشق آباد برپا شده است.
در روزهای فرهنگی کشورمان گروه های مختلف هنری و فرهنگی از جمله یک گروه هنری از تهران (نقاش، خطاط، مینیاتور و غیره)، دو گروه هنری از آذربایجان شرقی ـ تبریز (برنامه ویژه کودکان، یک گروه موسیقی، گروه فولکولر) و همچنین، گروه های مختلف هنری از خراسان شمالی (آشپزی غذاهای ایرانی) به اجرای برنامه پرداختند.