رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم توسط کمیته امداد آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم توسط کمیته امداد آذربایجان شرقی

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: در ایام دهه محرم پایگاه های کمیته امداد استان و مراکز نیکوکاری مساجد آماده دریافت نذورات و احسان مردم عزادار و توزیع در بین نیازمندان است.

اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم توسط کمیته امداد آذربایجان شرقی

حسین دشتی افزود: مردم نیکوکار استان می توانند نذورات و احسان های خود اعم از غذای گرم، غذای خشک و قربانی را به این نهاد تحویل داده تا در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع شود.

وی با بیان اینکه شماره حساب 777 بانک ملی به منظور جذب نذورات مردم عزادار امام حسین(ع) استان در نظر گرفته شده، ادامه داد: مردم خیر استان در سال گذشته بیش از 49 میلیارد ریال در قالب طرح احسان حسینی به نیازمندان مساعدت کردند.

دشتی خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح احسان حسینی، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، حسینیه ها، تکایا، هیات های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر مدنظر می باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اهداف طرح احسان حسینی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت معنوی مومنان برای خدمت به نیازمندان در ماه محرم و صفر، جهت دار کردن نذورات مردمی با هدف رسانیدن نذورات به مستمندان واقعی و تبیین فرهنگ احسان به نیازمندان با لحاظ نمودن جایگاه ارزشی احسان حسینی از اهداف این طرح می باشد.

70 هزار خانوار با جمعیت 157 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی هستند که از این تعداد 37 هزار خانوار به علت فوت سرپرست و 25 هزار خانوار به علت از کارافتادگی دایم سرپرست و بقیه شامل سایر موارد است.