جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اتکا به توانمندی های بخش خصوصی تنها راه برون رفت از معضل بیکاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

اتکا به توانمندی های بخش خصوصی تنها راه برون رفت از معضل بیکاری است

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اتکا به توانمندی های بخش خصوصی و داخلی تنها راه برون رفت از معضل بیکاری است.

اتکا به توانمندی های بخش خصوصی تنها راه برون رفت از معضل بیکاری است

سلمان خدادای روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از بزرگترین گرمخانه ( واحد خشک کنی انگور) استان در ملکان با اشاره به کاهش شدید اعتبارهای دولتی، افزود: هر جا بخش خصوصی وارد عرصه شده، موفقیت ها دوچندان شده است.
وی با بیان اینکه بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور فراهم شده است، یادآوری کرد: تا پایان امسال با راه اندازی کارخانه ذوب آهن شمالغرب کشور در ملکان و مجتمع گلخانه ای این شهرستان، برای 800 نفر شغل ایجاد می شود.
خدادادی، ادامه داد: با سرمایه گذاری بیش از 4 هزار میلیاردی بخش خصوصی در این دو طرح، سال آینده در این شهرستان دانش آموخته بخش کشاورزی بیکار نخواهد ماند و همه جذب کار خواهند شد.
به گزارش ایرنا، فرماندار ملکان نیز در این مراسم گفت: در این شهرستان 37 واحد تولیدی وجود دارد که بیش از نیمی از آن ها به علت نبود سرمایه در گردش و بدهی بانکی راکد است.
محمدباقر خانی افزود: با بسته های حمایتی اخیر دولت به مبلغ 5 میلیارد ریال 4 واحد تولیدی تا سه ماه آینده به چرخه تولیدی باز خواهد گشت.
این گرمخانه که در آن انگور تر به خشک تبدیل می شود با 6 هزار متر مربع و با اعتبار 12میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث و 6 میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات بانکی تامین شده و برای 14 نفر در آن شغل ایجاد شده است.
شهرستان ملکان با 110 هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.