حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

«ائل سازی ائل سوزی» ویژه بهار با نغمه های بهاری در شبکه استانی سهند. - نمایش محتوای خبر

 

 

«ائل سازی ائل سوزی» ویژه بهار با نغمه های بهاری در شبکه استانی سهند.

ائل سازی ائل سوزی عنوان برنامه ای است موسیقیایی به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس احمد زاده که از شبکه سهند مرکز آذربایجان شرقی در فصل بهار به روی انتن می رود .

«ائل سازی ائل سوزی» ویژه بهار با نغمه های بهاری در شبکه استانی سهند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، در این مجموعه علاوه بر اجرای موسیقی مقامی آذربایجان ( موغاملار) که یکی از موسیقی های اصیل و تاثیر گذارخطه آذربایجان است اجرای اشعار شعرای ترک زبان در وصف زیبائیهای طبیعت و جلوه حضور خدا در این اشعار زیبایی و جذابیت برنامه را دو چندان کرده است.

ائل سازی ائل سوزی یکی از برنامه هایی است که به شیوه بدیع تولید و پخش می شود و درلابلای برنامه ، اشعار موسیقیایی وترانه ها  وتصنیف های فاخر و اصیل برای مخاطب امروزی و نسل جوان حاضر معرفی و گستردگی موسیقی اصیل آذربایجان ، از موسیقی عاشق ها ( موسیقی پایه آذربایجان) گرفته تا موسیقی سنتی و علمی  و ماهنی ها و ترانه های محلی در قالب برنامه معرفی می شود.

این برنامه در 30 قسمت 15 دقیقه ای هر روز ساعت 14:10 دقیقه به روی آنتن می رود.

طراح عباس احمد زاده ، دستیار تهیه علی اکبر عبداللهی ، ناظر کیفی جمال پور فرج ،کارشناسان موسیقی و ادبیات موسیقیایی مهرداد کرباسی_مهدی نعلبندی و شاهرخ پناهی فرد،اجرای اشعار علیرضا طاهری و یوسف حسنی اعظمی،تصویربردار و نورپرداز حمید نیکمندان ، دستیار نورو تصویر حسن حسین زاده و بهروز صابری عوامل فعال در این برنامه ائل سازی ائل سوزی هستند.