رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

رحمت سفره سی - نمایش محتوای صدا

 

 

رحمت سفره سی

Loading the player...
اولین غروب رمضان 1438 هجری قمری فرارسید تا پس از یک روز تلاش در این روزهای پرحرارت، بار دیگر میهمان ضیافت الهی باشیم؛ ضیافتی که همچنان فرصت پیوستن به آن فراهم است و سفره لطف پروردگار همچنان برای مومنین گشوده است تا در ماهی که بیش از هزار ماه فضائل دارد، همه از خان او بهره‌ای ابدی ببرند. 
 
حضرت علی (ع) از پیامبر خاتم (ص) نقل می‌فرماید: «هیچ مؤمنی نیست که ماه رمضان را به حساب خدا، روزه بگیرد، مگر آنکه خدای تبارک و تعالی، هفت خصلت را برای او لازم گرداند، هر چه حرام در پیکرش باشد، محو و ذوب گرداند. به رحمت خدای عزوجل نزدیک می‌شود. (با روزه خویش) خطای پدرش حضرت آدم را می‌پوشاند. خداوند لحظات جان دادن را‌ برای او آسان کند. از گرسنگی و تشنگی روز قیامت در امان است. خدای عزوجل از خوراکی‌های لذیذ بهشتی او را نصیب دهد‌ و بالاخره خدای عزوجل، برائت و بیزاری از آتش دوزخ را به او عطا فرمای». 
 

" رحمت سفره سی " عنوان ویژه برنامه افطاری است که از شبکه استاني صدا براي ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است . این برنامه به تهيه کنندگي اصغر پورامان هر روز به صورت زنده به مدت 90 دقيقه قبل از اذان مغرب شروع می شود.

 این برنامه با بخش هاي مختلفي از جمله گزارش از مساجد مختلف شهر ، بررسی احکام مربوط به روزه داری و اخلاق روزه داران در ماه رمضان با حضور کارشناسان مذهبی، پخش تماس ها و پيام هاي مخاطبان ، پخش گزارش های مردمي ، دعاي روز ، نمایش و تواشیح و در نهایت پخش دعا و مناجات در آستانه اذان مغرب روزه داران را تا لحظات معنوی افطار همراهي مي کند .  

تاریخ تولید: 1397

تهيه کننده: اصغر پورامان

گوينده: حبيب شهري

نويسنده:  شهریار شفیعی 

گزارشگر: داريوش رضوان و مصطفي قنادي