جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

دانیشیق - نمایش محتوای صدا

 

 

دانیشیق

Loading the player...
در نظام اسلامی همه ما مسئولیم و مسئولیت برای مسئول، مسبوق به صیانت و سیاست نفس است. در بیانات نورانی امیرالمؤمنین (علیه السلام) ، که هم در مسائل اخلاقی و هم در کشورداری انسان کامل است، آمده:
 
«... ان یسوس نفسه قبل ان یسوس جنده»
 
هر مسئولی قبل از این که دیگران را رعایت کند باید خود را رعایت کند؛ و قبل از سیاستمداری نسبت به دیگران، باید سیاستمدار داخلی نفس خود باشد.
 
در درون انسان، خواسته های زیادی هست که اگر انسان، سیاستمدار نباشد و آنها را تعدیل نکند، قبل از اینکه برای نجات دیگران قدم بردارد، خود در مهلکه گمراهی و ضلالت فرو می رود. از این رو در بیان نورانی دیگر از حضرت علی (علیه السلام) آمده است:
 
«اجل الامراء من لم یکن الهواء علیه امیرا»
 
بزرگترین امیر و مسئول، کسی است که اسیر هوی نباشد.
 
با توجه به نقش مهم کارزاران و مسئولان، صدای مرکز آذربایجان‌شرقی نیز برنامه زنده رادیویی را با عنوان «دانیشیق» تدارک دیده است با دعوت از مسئولان اجرایی استان در موضوعات مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... و پخش نظرات تلفنی همشهریان عزیز عملکرد مسئولان را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 
گفتگو با کارشناسان و مسئولان (به صورت حضور در استودیو) ، گزارش ها و طرح نظرات و سوالات شنوندگان در قالب تلفن ، آیتم های اصلی برنامه است.
 
شنوندگان محترم رادیو تبریز می توانند روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 12:00 ضمن طرح سؤالات، انتقادات و ... ، شنونده پاسخ مسئولان میهمان برنامه نیز باشند.
تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: رسول حسینی کیا

نویسنده: یوسف منیری فر

دستیار تهیه: شیبانی

صدابردار: یوسفی