سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | چهارشنبه، ۴ خرداد ۱۴۰۱

چشم روشنی شبکه سهند در عید فطر - نمایش محتوای خبر

 

 

چشم روشنی شبکه سهند در عید فطر

حوزه های تولیدی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با برنامه‌هایی مفرح برای روز عید فطر مهمان بینندگان و شنوندگان می‌شوند.

چشم روشنی شبکه سهند در عید فطر
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، حوزه های برنامه سازی این مرکز تلاش می‌کنند با عیدانه خود و پخش ویژه برنامه‌های شاد و مفرح، اوقات خوشی را در این دو روز برای مخاطبان خود رقم بزنند.
 
به همین مناسبت،  سری جدید برنامه " گئجه لر " از شب عید فطر به تهیه کنندگی مهدی گوهریان و کارگردانی محمد ندیمی ؛ و همچنین فصل جدید برنامه صبحگاهی " سحرلر " به تهیه کنندگی مسلم پوررستم و کارگردانی شهرام عبدی از صبح عید فطر با آیتم های شاد و مفرح تقدیم مخاطبان شبکه می شود. 
در این ویژه برنامه های شاد و دیدنی بخش‌های مختلف طنز، گزارش مردمی ، کلیپ ، وله ، پیامک و پخش موسیقی های ملی و محلی گنجانده شده و تلاش می شود شادی مردم در این ایام زیبا دو چندان شود. پوشش زنده نماز عید فطر از مصلی اعظم حضرت امام خمینی ( ره ) ، پرداخت به این عید بزرگ در برنامه های روتین شبکه سهند ، پخش کلیپ و نماهنگ ، اجراهای زنده موسیقی ملی و محلی، پخش تصاویری از برگزاری نماز عید فطر در شهرستانها ، پخش فیلم‌ سینمایی و تلویزیونی، مستند‌ و... از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای روز عید سعید فطر در تلویزیون است.
 
رادیو آذربایجان شرقی هم علاوه بر پخش برنامه های روتین با حال و هوای عید ، در این عید فرخنده با ویژه برنامه " آی گوروشی" با بخش‌های طنز، گزارش، ارتباط با سطح شهر، مسابقه ، تلفن و پیامک، پخش سرود و ترانه در خدمت شنوندگان خواهند بود و اوقات خوشی را برای شنوندگان فراهم می‌آورند. این ویژه برنامه در روز عید سعید فطر به تهیه کنندگی فرخنده تبرسخن و گویندگی لیلی مرتضویان، و روز بعد به تهیه کنندگی پریسا محمدی و گویندگی افسانه کمال کاظمی  از ساعت 10 صبح تا 12:00 به صورت زنده روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه ها قرار است علاوه بر بررسی اعمال روز فطر و پوشش برگزاری نماز عید و پرداخت زکات فطریه ، آیتم های شاد و مفرحی چون پخش ترانه‌ها و تصنیف‌های شاد با صدای خوانندگان پاپ، سنتی و محلی ، گزارش های مردمی، نمایش طنز ، گزارش ، ارتباط با شهرستان ها ، تماس های تلفنی، پیامک و دعوت از کارشناسان مذهبی و... تقدیم شنوندگان خونگرم رادیو آذربایجان شرقی شود. 
 
رادیو برون مرزی آذری تبریز هم در کنار برنامه های روتین خود با ویژه برنامه "فطرت بایرامی" به تهیه کنندگی حسن صادقی – محمدرضا رحیمی به مدت 290 دقیقه در روز عید فطر در خدمت مخاطبان آذری زبان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز خواهد بود. 
 
خبر آذربایجان شرقی نیز با تهیه گزارشهایی در مورد نماز عید فطر ، اهمیت پرداخت زکات فطریه ، چگونگی حفظ برکات معنوی رمضان و همچنین پوشش نماز عید فطر و پخش مصاحبه های مرتبط با پرداخت زکات فطریه بینندگان و شنوندگان خود را در بخش های مختلف خبری همراهی می کند. علاوه براین، بارگذاری خبرها و گزارش های تولیدی در صفحات مجازی این معاونت از دیگر پیش بینی های معوانت اخبار و اطلاعات شمرده می شود.  
 
 فضای مجازی این مرکز هم با تولید عکس نوشته‌های ویژه عید فطر، توجه به آداب و سنن مردم آذربایجان در وداع با ماه مبارک رمضان از طریق باز تولید و انتشار ویدیو کلیپ، اطلاع رسانی در خصوص مکان‌های برگزاری نماز عید فطر براساس دستورالعمل های بهداشتی و انتشار گزیده‌های برنامه‌های شبکه سهند در فضای مجازی همراه مخاطبان در عید سعید فطر است.
 
انتهای پیام/