سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی در تبریز برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی در تبریز برگزار شد

همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی پیش از ظهر امروز / جمعه / در مسیر جاده ائل گلی به طرف پارک تفریحی و رفاهی ائل گلی تبریز برگزار شد.

همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی در تبریز برگزار شد

در این همایش که با حضور پرشمار خانواده ها اعم از زن و مرد و خردسال و بزرگسال با شور و حال ویژه ای برگزار شد، به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی نفیسی از سوی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و سازمان ها پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز اهدا شد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در این مراسم، یکی از اهداف این فدراسیون را انجام کارها با برنامه ریزی دانست و گفت: تنها فدراسیون در کشور هستیم که کارها با برنامه جلو می رود و سعی داریم در آینده نیز این روند را ادامه دهیم.
علی مجدآرا اظهارکرد: ایران از جمله کشورهای پیشرو در ورزش همگانی است و با توجه به افزایش سطح آگاهی و رغبت مردم به ورزش کردن ، ما نیز در سال های اخیر رشد بسیار خوبی را در ورزش همگانی داشته ایم.
وی افزود: همه مسئولین از مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری مردم را به سمت ورزش همگانی دعوت کرده اند و با توجه به آماری که داریم، سطح مشارکت مردم از 9درصد به 21 درصد رسیده است که این نشان از تمایل مردم به ورزش کردن در کشور را دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این آئین با بیان اینکه ورزش همگانی و بانوان دو اولویت مهم و محوری این اداره کل است، گفت: بر این اساس تعداد 150 ایستگاه ورزش همگانی را در سطح استان تدارک دیده ایم.
جمشید نظمی اظهارکرد: هم اکنون تعداد 25 هیات ورزشی در آذربایجان شرقی در حوزه مربوط به ورزش همگانی فعال هستند.
فرماندار شهرستان تبریز نیز در این آئین لازمه ترویج ورزش همگانی را تبدیل شدن آن به گفتمان رایج در جامعه دانست و گفت: در این شرایط ابعاد سلامتی مقوله ورزش برای جامعه تبیین می شود.
رحیم شهرتی فر با اشاره به نقش سیاست گذاران در ارتقای فرهنگ جامعه به منظور ترویج ورزش همگانی که سلامت عمومی را به دنبال دارد، اظهار کرد: به عبارتی اگر مخاطبان تعلیم و تربیتی بپذیرند که ورزش از ملزومات سلامتی است در راستای تحقق آن کمک می کنند و سیاست گذاران و برنامه ریزان هم که در منابع اعتبار مالی و قدرت برنامه ریزی در اختیار آنهاست نقش موثری در ترویج ورزش همگانی دارند.
وی، نقش ارتقای سطح فرهنگی جامعه به مقوله ورزش را موثرتر دانست و گفت: اگر فهم این مهم که ورزش در ارتقای سطح سلامتی موثر است در جامعه نهادینه شود، بدون شک همه بخش ها به درستی اداره خواهد شد.