جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و مدیریت فرهنگی جامعه پر رنگ است - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و مدیریت فرهنگی جامعه پر رنگ است

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه با اشاره به جایگاه زنان در جامعه اسلامی گفت: نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و مدیریت فرهنگی جامعه پررنگ است.

اسماعیل حیدری آزاد در نشست با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز میانه با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند، افزود: خروجی نقش زنان در شهرستان مطلوب نیست در حالی که زنان می توانند در حوزه خیرین بیش از این فعال باشند.

وی اظهار کرد: زنان می توانند با رونق تولیدات خانگی، فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی و گفتمان سازی فرهنگی، بازیابی نقش زنان در مدیریت خانه، در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند .

حیدری آزاد با بیان اینکه در مدیریت فرهنگی، زنان جایگاه استادی و مربی گری جامعه را برعهده دارند، افزود: فرهنگ به عنوان اعتقادات، باورها و رفتارهای نهادینه شده در افراد، در کانون خانواده و توسط مادر شکل یافته و به جامعه انتقال داده می شود.

وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این ایام بهترین فرصت برای برگزاری برنامه های مختلف از جمله اجتماع خیابانی زنان و رژه خودرویی زنان محجبه برای اولین بار در میانه همچنین برگزاری همایش پیاده روی زنان، جشنواره غذا و دیگر برنامه ها باشد تا در بین مردم شور و نشاط ایجاد کند.

فرماندار شهرستان میانه بر برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز به صورت گسترده با حضور خیرین مقیم مرکز و خارج از کشور که پتانسیل مطلوبی به شمار می روند، تاکید کرد و افزود: باید با شیوه های نوین جلب و جذب مساعدت ها و برقراری اتحاد و ارتباط بیشتر، حلقه خیرین در امور مختلف را بسط و گسترش دهیم.