جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دو عنوان برتر، سهم استان آذربایجان شرقی در جشنواره ملی پویانمایی و عروسکی - نمایش محتوای خبر

 

 

دو عنوان برتر، سهم استان آذربایجان شرقی در جشنواره ملی پویانمایی و عروسکی

واحد پویانمایی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی، توانست دو عنوان ارزشمند را کسب نماید.

دو عنوان برتر، سهم استان آذربایجان شرقی در جشنواره ملی پویانمایی و عروسکی

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی پنجشنبه شب با معرفی برگزیده‌های بخش‌های مختلف در تالار انتظار کرمانشاه به کار خود پایان داد و دیپلم افتخار بهترین اثر دوم برای " احسان و پوتین های پدر" توسط خانم شفیقه نیک جهان و کسب دیپلم افتخار بهترین اثر سوم برای " ماجراهای خانه کوچک " توسط آقای محمد رضا پستک در بخش طرح پویانمایی به صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تعلق یافت .

 این جشنواره با شعار «ایران پویا و کرمانشاه زیبا» از روز سه شنبه ۱۸ تیر در کرمانشاه آغاز شد و براساس اعلام دبیرخانه جشنواره؛ یک هزار و ۵۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از تفکیک توسط ۳۴ عضو هیأت انتخاب و ۳۱ داور، در نهایت ۳۵۵اثر به بخش جشنواره راه یافته و از ۶۴ اثر در این جشنواره به عنوان برتر تجلیل شد.

این جشنواره در ۶ بخش اصلی پویانمایی شامل مجموعه و سریال پویانمایی، فیلم کوتاه، بلند و نیمه بلند، موشن گرافی و جلوه‌های بصری و عروسکی و همچنین در ۶ بخش موضوعی شامل شعار سال، مقاومت و دفاع مقدس، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، تهاجم سیاسی و فرهنگی و دستاوردهای اجتماعی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.

در آیین اختتامیه همچنین پرچم جشنواره به استان هرمزگان میزبان سومین دوره جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران به معاون سیاسی و امنیتی استانداری و مدیرکل صدا و سیمای مرکز هرمزگان اهدا شد.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی