حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

دومین جلسه کارگروه فرهنگی و تبیلغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین جلسه کارگروه فرهنگی و تبیلغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز

دومین جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان درمرداد ماه 96 در اتاق جلسه صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جلسه کارگروه فرهنگی و تبیلغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اعضای جلسه با بیان دستور جلسه قبلی و اینکه مصوبات تا چه اندازه عملی شده است توضیحاتی را بیان کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، رئیس جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه گفت : در سالی که از طرف رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده بحث قاچاق کالا و ارز یک بلای عظیم اقتصادی برای کشور است و این باید کم رنگ شود .

عیسی زاده با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود افزود : ضرر و زیانی که قاچاق به اقتصاد کشور وارد می کند غیر قابل جبران است و رسانه ملی باید با فرهنگ سازی ، تبلیغات و آموزش عموم هم بتواند میزان قاچاق را پایین بیاورد و هم برخوردهای قانونی شدت پیدا کند.

وی ضمن اعلام آمادگی صدا و سیما برای همکاری هر چه بیشتر با کمیسیون و اعضای کارگروه ها گفت : صدا و سیما در زمینه تهیه میزگرد ، گزارش خبری ، پوشش خبرهای کمیته قاچاق کالا و ارز  و همچنین تهیه مستند آمادگی کامل دارد و می توانیم طرح های پیشنهادی شما را با توجه به ظرفیت اجرایی صدا و سیما تهیه و پخش کنیم .

جانشین دبیر کمیسیون نظارت و هماهنگی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم در این جلسه گفت : اگر خروجی جلسات مشخص نشود کار ما به نتیجه ای نخواهد رسید و باید بیشتر در این زمینه فعال باشیم .  

دشتی کارگروهای قاچاق کالا و ارز را بازوان اصلی کمیسیون عنوان کرد و افزود : استفاده از ظرفیت نخبگان استانی ، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان می تواند کارگروه ها را در عملی کردن مصوبه های تصویب شده در جلسات یاری کند .

در پایان این جلسه بر افزایش فعالیت های کارگروهها ، گزارش و عملکرد به موقع کارگروهها به کمیسیون ، استفاده از پیامک مخابراتی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، برگزاری نمایشگاه لوازم التحریر با همکاری شهرداری ،سپاه و آموزش و پرورش با تبلیغ  تولیدات داخلی بر روی دفاتر مدرسه و ارسال به موقع خروجی جلسات به کمیسیون تاکید شد .