جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حمایت از اقشار بی بضاعت و کم توان جامعه هدف کمیته امداد است - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از اقشار بی بضاعت و کم توان جامعه هدف کمیته امداد است

فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: حمایت از اقشار کم توان و بی بضاعت جامعه از اهداف اصلی و فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

حیدر صادقی در دیدار با رییس کمیته امداد این شهرستان افزود: حوزه عملکرد این نهاد حمایتی باید در جهت توان بخشی و خود اتکایی نیازمندان باشد.

وی خاطر نشان کرد: توجه به امور خانوارهای کم درآمد و نیازمندان از کارهای ارزشمند جمهوری اسلامی است و بیشتر افراد می توانند در مقطع زمانی با استفاده از امکانات و حمایت های این نهاد در جهت اشتغال و درآمد به خود اتکایی برسند.

فرماندار آذرشهر اظهار کرد: کمیته امداد باید برای خانوارهایی که توان انجام کار و تولید را دارند برنامه ریزی داشته و با ارایه تسهیلات و فراهم کردن بسترهای لازم تولید و افزایش درآمد آنها را یاری کند تا بتوانند روی پای خود بایستند.

صادقی با تاکید بر شناسایی خانوارهای مستضعف و نیازمند جامعه گفت: حمایت از این خانوارها و توان بخشی به آنان در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش اساسی دارد.

رییس کمیته امداد آذرشهر هم در این دیدار گفت: چهار هزار و 645 نفر از اقشار کم توان جامعه از خدمات این نهاد برخوردار هستند.

احمد سلیمی اضافه کرد: این افراد در قالب دو هزار و 405 خانوار زیر پوشش خدمات مختلف مستمری، اجتماعی، فرهنگی، تسهیلاتی و آموزشی کمیته امداد قرار دارند.

وی گفت: سال گذشته 9 میلیارد و 500 میلیون ریال مستمری به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد آذرشهر پرداخت و یکهزار و 121 خانوار هم کمک های مالی موردی دریافت کرده اند.