سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

حاشیه نشینی و بافت فرسوده چالش جدی مدیریت شهری تبریز است - نمایش محتوای خبر

 

 

حاشیه نشینی و بافت فرسوده چالش جدی مدیریت شهری تبریز است

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز از حاشیه نشینی و بافت فرسوده به عنوان دو چالش اصلی مدیریت این شهری نام برد.

سعید محدث ، اظهار کرد: در نخستین گام مدیریت شهری تبریز در چند ماه اخیر، تفاهمنامه ساماندهی حاشیه نشینی در تبریز امضا شده و در ادامه نیز باید کارهای دیگری انجام دهیم.

وی افزود: به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر وظیفه داریم با اتخاذ تدابیر لازم، مخاطرات زمین لرزه های احتمالی را به حداقل برسانیم و در چهار سال پیش رو اقدامات خوبی در این زمینه انجام خواهیم داد.

محدث گفت: در بخش ساخت و سازهای شهری، ساختمان هایی که به زیرساخت های عمومی و ساختمان های امدادی مربوط است باید محکم تر و مقاوم تر از سایر ابنیه باشد تا هنگام بروز حوادث غیرمترقبه به مدیریت درست بحران کمک کنند.

وی افزود: در این راستا، مقاومت ساختمان های آتش نشانی، انتقال خون، هلال احمر، بیمارستان ها و سایر دستگاه هایی که هر یک به نوعی با مدیریت بحران درگیرند، باید با نظارت بیشتری مورد بررسی واقع شوند.

وی همچنین بر لزوم رعایت نکات فنی و ایمنی در ساخت و سازهای مسکونی اشاره کرد و گفت: در حوزه اختصاصی، شهروندان باید بعد از اخذ پروانه ساخت و ساز و توجیه استانداردهای لازم، اقدام به ساخت واحدهای مسکونی کنند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز افزود: تبیین سیاست های تشویقی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر در بررسی بودجه 93 ، راهکار مناسبی برای ترغیب شهروندان نسبت به تجدید بنای ساختمان های فرسوده خواهد بود.