جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

تهیه کننده فصل دوم سریال جلال: سریال جلال منطبق با خواسته رهبری است - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه کننده فصل دوم سریال جلال: سریال جلال منطبق با خواسته رهبری است

تهیه کننده فصل دوم سریال جلال رویکرد این اثر را منطبق بر انتظارات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در این سریال سعی خواهیم کرد بخشی از گذشته پرافتخار ایران را به تصویر بکشیم.

تهیه کننده فصل دوم سریال جلال: سریال جلال منطبق با خواسته رهبری است

 

علیرضا جلالی با بیان اینکه این اثر نقش بسیار مهمی در تقویت وحدت ملی و همبستگی و وفاق بین اقوام ایرانی دارد افزود: چند قسمت از این سریال در خوزستان ضبط و ماجرای فتح سوسنگرد روایت می شود و دلاوریهای رزمندگان آذربایجان در کنار رزمندگان سوسنگرد در این فصل به نمایش گذاشته خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد: بومی گرایی در تولیدات آثار نمایشی مراکز استان ها و میدان دادن به هنرمندان بومی و محلی در کنار روایت واقعیت های تاریخ انقلاب و دفاع مقدس در استان و تجلیل از حماسه سازان این عرصه ها از ویژگی‌های خوب و ممتاز سریال جلال 2 خواهد بود.

جلالی با اشاره به اینکه در این سریال شهدای محراب تبریز به خوبی معرفی می شوند و از حماسه بی نظیر و گمنام شهید علی تجلایی در حماسه سوسنگرد پرده برداری می شود، اظهار داشت : استفاده از تکنیک های سینمایی و ویژه در تصویربرداری صحنه های دفاع مقدس از دیگر نکته بارز و مهم این سریال است که در تاریخ صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، یک نقطه عطف بسیار مهم به شمار می رود.

گفتنی است فصل جدید سریال 15 قسمتی جلال تاریخ پرتلاطم آذربایجان را از 58 تا 62 روایت خواهد کرد و داستان آن در سه استان آذربایجان شرقی، خوزستان و کمیته مشترک ضد خرابکاری موزه عبرت تهران تصویربرداری می شود و در آینده ای نزدیک از یکی از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.